Maciej Stuhr i Polska Misja Medyczna razem dla Jemenu.

Informacja Prasowa - 19.04.2021
26

Maciej Stuhr i Polska Misja Medyczna razem dla Jemenu.

Maciej Stuhr i Polska Misja Medyczna razem dla Jemenu.

„Dla Ciebie to tylko godzina, dla nich całe życie” – Maciej Stuhr po raz kolejny dołączył do akcji Polskiej Misji Medycznej, aby pomóc zebrać środki niezbędne na zakup pakietów żywnościowych dla Jemenu. W najnowszej kampanii każdy z darczyńców może sprawdzić, w jakim stopniu równowartość godziny pracy pomaga w walce z niedożywieniem.

Na stronie Polskiej Misji Medycznej uruchomiony został kalkulator pozwalający wyliczyć koszt każdej przepracowanej godziny i umożliwiający dokonanie wpłat na zakup żywności w Jemenie. Przy przekraczaniu kolejnych progów, darczyńcy mogą obserwować, jak ich pomoc wpływa na los Jemeńczyków. Do odwiedzenia strony i przekazania datków zachęca Maciej Stuhr, który przygotował nagranie wideo i użyczył głosu w spocie radiowym, który będzie emitowany w stacjach ogólnopolskich i regionalnych. Za przygotowanie strony odpowiada PLEO design.

Według raportu UNICEF w Jemenie z braku pomocy medycznej lub z głodu co 10 minut umiera dziecko. Jemen przed wybuchem wojny był najbiedniejszym krajem regionu. Teraz sytuacja jest katastrofalna. – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Polska Misja Medyczna nawiązała współpracę z Lekarzami Bez Granic, którzy są jedną z niewielu organizacji będących na stałe w Jemenie. Pozwala to na najskuteczniejsze dotarcie do potrzebujących.

Niedożywienie jest poważnym problemem, dotykającym najsłabszych. Na rynkach jest trochę jedzenia, ale wielu ludzi nie może sobie pozwolić na jego zakup. Prowadzimy programy żywieniowe jako integralną część naszych działań, praktycznie wszędzie, gdzie pracujemy Jemenie – mówi Justin Armstrong, szef misji Lekarzy Bez Granic w Jemenie.

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej w Jemenie:

– wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/walka-z-glodem-i-niedozywieniem

– przekaż 1% podatku wpisując KRS 0000162022

– przekaż darowiznę na numer konta PMM dla Jemenu: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

KONTAKT DLA MEDIÓW: Dorota Zadroga [email protected] tel. 698 989 141

Comments

comments

26
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...