„M jak Mama” i Mjakmama.pl wspierają mamy z inicjatywą

Informacja Prasowa - 08.03.2019
293

„M jak Mama” i Mjakmama.pl wspierają mamy z inicjatywą

„M jak Mama” i Mjakmama.pl wspierają mamy z inicjatywą

 Miesięcznik „M jak Mama” i serwis Mjakmama.pl zachęcają kobiety w ciąży i młode matki do realizacji ambicji zawodowych i podejmowania własnej działalności biznesowej. W ramach nowego projektu pod nazwą Mama ma biznes oferują fachowe doradztwo, praktyczne informacje, kreatywne inspiracje oraz nagrody dla najciekawszych biznesów zainspirowanych macierzyństwem.

 Pojawienie się dziecka zmienia życie każdej kobiety. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnowania z własnych aspiracji i ambicji zawodowych. Wiele młodych matek właśnie w tym momencie odczuwa zwiększoną potrzebę realizacji nowych projektów. Miesięcznik „M jak Mama” i serwis Mjakmama.pl postanowiły wyjść naprzeciw ich potrzebom w nowym projekcie Mama ma biznes.

 Akcja ma na celu wsparcie matek i kobiet w ciąży poprzez przekazanie im praktycznych porad, dotyczących zakładania oraz funkcjonowania własnej firmy, a także poprzez zainspirowanie ich do podjęcia własnej działalności gospodarczej. Na potrzeby projektu powstała strona Mamamabiznes.pl, poświęcona zagadnieniom prawnym i biznesowym oraz zawierająca wiele artykułów informacyjno-poradnikowych.

Celem projektu jest także wyłonienie w ramach plebiscytu i nagrodzenie najciekawszych biznesów założonych przez mamy i zainspirowanych macierzyństwem. Szukamy przedsiębiorczyń, które w czasie ciąży lub po urodzeniu dziecka postanowiły zrezygnować z etatu na rzecz własnej działalności.

Projekt Mama ma biznes będzie trwać do połowy czerwca 2019 roku, zgłoszenia w plebiscycie można składać na stronie Mamamabiznes.pl do 5 maja.

Partnerzy merytoryczni projektu: ekspertka prawa pracy Katarzyna Łodygowska (znana m.in. z bloga Matkaprawnik.pl), Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet (prowadząca szereg programów, szkoleń i wydarzeń promujących aktywność zawodową kobiet), portal Mamopracuj.pl (wspierający mamy w karierze) oraz DIMAQ (program standaryzacji i weryfikacji kompetencji digital marketingowych).

Patroni medialni: Radio ESKA, Poradnikzdrowie.pl, „Super Biznes”. Patronat honorowy nad kampanią: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu do Spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Miesięcznik „M jak Mama” i serwis Mjakmama.pl od ponad 10 lat wspierają Polki w przełomowym dla ich życia momencie – w czasie ciąży oraz podczas pierwszych miesięcy macierzyństwa. Oferują fachowe materiały poradnikowe wsparte rzetelną i profesjonalną wiedzą. Stałymi współpracownikami redakcji są wybitni specjaliści w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii z największych ośrodków medycznych w Polsce.

Serwis Mjakmama.pl to wicelider rankingu serwisów parentingowych w Polsce. W styczniu 2019 r. odnotował 2 070 016 użytkowników (Gemius/PBI, styczeń 2019, RU).

Comments

comments

293
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...