Luźne myśli #3 – wstępniak do newslettera Artura Kurasińskiego

Informacja Prasowa - 16.01.2020
68

Luźne myśli #3 - wstępniak do newslettera Artura Kurasińskiego

  • Akcje Tesli są warte więcej niż akcje Forda i GM razem wzięte. To pewnie dlatego Elon Musk zatańczył (?) na otwarciu nowej fabryki w Chinach. Tak jak nie jestem fanem (delikatnie mówiąc) stylu prowadzenia biznesu przez Muska tak jestem pewien, że finałowo Musk przejedzie się na dealu z komunistyczną partią. W końcu to chiński rząd korzysta najbardziej na inwigilacji kierowców Tesli.

 

  • W zeszłym wydaniu napisałem, że mam sponsora i dzięki temu nie będę zamykał newslettera za paywallem. No ale sponsor nie zapłaci mi jeśli nikt nie skorzysta z jego usługi. Tak więc jeśli chcesz żeby ten newsletter pozostał darmowy to prośba – zerknij i zobacz co Twisto może zaoferować Tobie. Przy okazji 40% kasy powędruje do PAHu.

 

  • Ponieważ nasz rząd jak wiadomo nie ma większych problemów obecnie (podpowiadam: galopująca inflacja, konflikt z TSUE, kompromitacja NIK itd.) to chce blokować treści “dla dorosłych” (nie tylko porno ale i np. hazard) z poziomu przeglądarki. Żeby zobaczyć “fikołki” trzeba będzie zgłosić się po klucz. Nie wiemy jaka instytucja będzie go wydawała ale coś mi podpowiada, że Kościół chętnie tym się zajmie.

 

  • Szaleństwo spod znaku “Wiedźmina” jest tak duże, że gra CD Projekt RED wydana 5 lat temu ma więcej aktywnych graczy niż w momencie premiery. A Książki Sapkowskiego sprzedają się lepiej niż autorki “Harrego Pottera”. Miejmy nadzieję, że Netflix weźmie to sobie do serca i nakręci drugi sezon z mniejszą ilością wpadek. Jakby ktoś chciał przeczytać moją recenzję pierwszego sezonu “The Witcher” to zapraszam tu.

 

  • Lime (ta firma od hulajnóg elektrycznych) ogłosiła, że zwalnia 14% pracowników i zamyka swoje działania na 14 rynkach. Czyżby jednak ten biznes nie był aż tak prosty jak wszystkim się wydawało? Czy może to same miasta zmądrzały i zaczęły wymuszać regulacje prawne na operatorach takich pojazdów? Oby!

 

  • Od dłuższego czasu kusi mnie żeby napisać coś tutaj o mikro przedsiębiorcach w Polsce. A po lekturze tego artykułu kusi mnie jeszcze bardziej. Cholernie wręcz. Bo poza Kulczykiem głównym “złem” w Polsce okazują się być programiści, którzy zarabiają kilka razy więcej niż średnia krajowa. I do tego robią to jako jednoosobowe spółki. Skandal! Do smoły z nimi a potem wytarzać w pierzu!

 

  • Jak donosi OKO. Press dziennikarze portalu WP mieli uzgadniać z Patrycją Kotecką treść materiałów o jej mężu Ministrze Ziobrze. Oprócz tego przełożeni mieli naciskać na mniejsze hejtowanie partii rządzącej oraz na polecenie redaktora naczelnego Tomasz Machały tworzenie fikcyjnych dziennikarzy, którzy pisali laurki dla PiS i ministrów gabinetu Morawieckiego. W oficjalnym dementi WP stwierdza, że “artykuł składa się z kłamstw, półprawd i pomówień. Fakty są takie, że Wirtualna Polska nie faworyzuje żadnego polityka”. Szykuje się albo proces o zniesławienie albo olbrzymi kryzys wizerunkowy jednej z największych firmy medialnych w Polsce.

 

Miłego końca tygodnia!

Artur Kurasiński

 

 

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...