Łukasz Rogojsz i Dawid Serafin w Interii

Informacja Prasowa - 01.06.2022
138

Do Interii dołączają Łukasz Rogojsz (wcześniej Gazeta.pl) i Dawid Serafin (z Onet.pl)

Łukasz Rogojsz i Dawid Serafin w Interii

Do Interii dołączają Łukasz Rogojsz (wcześniej Gazeta.pl) i Dawid Serafin (z Onet.pl). To kolejne nazwiska z polskiego dziennikarskiego topu, które wzmocnią zespół portalu.  

Interia buduje najlepszy zespół w Polsce. Łukasz Rogojsz i Dawid Serafin – to kolejne ważne wzmocnienie dla naszej redakcji w ostatnim czasie. Jestem pod dużym wrażeniem ich dotychczasowych osiągnięć i bardzo cieszę się, że mogę ich powitać na pokładzie Interiimówi Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny w Grupie Interia.

Łukasz Rogojsz i Dawid Serafin dołączą do zespołu Wydarzeń Interii, który jest tworzony przez znane nazwiska w branży m.in. Piotra Witwickiego, Marcina Makowskiego i Karolinę Olejak oraz doświadczonych  i wszechstronnych dziennikarzy (Irmina Brachacz, Justyna Kaczmarczyk, Jolanta Kamińska, Magdalena Raducha, Jakub Szczepański, Łukasz Szpyrka). Pracą połączonego newsroomu portalu oraz PolsatNews.pl kieruje Łukasz Noszczak.

Interia przekonała mnie do siebie trzema rzeczami: konkretnością, determinacją i ambicjami. Przy okazji wspólnych rozmów okazało się też, że obu stronom mocno leży na sercu nowoczesne, jakościowe dziennikarstwo. Możemy sobie nawzajem sporo zaoferować, więc współpraca zapowiada się bardzo obiecująco mówi Łukasz Rogojsz.

Dołączając do zespołu Interii, mam przekonanie, że wchodzę do miejsca, w którym w ostatnim czasie wykonano bardzo wiele pozytywnej pracy związanej z rozwojem portalu. Chcę wykorzystać wieloletnie dziennikarskie doświadczenie i wiedzę, aby móc dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu. Jestem przekonany, że to będzie owocna współpracadodaje Dawid Serafin.

Łukasz Rogojsz wzmocni redakcję portalu pierwszego czerwca. W sierpniu dołączy do niego Dawid Serafin.

Interia codziennie relacjonuje najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Jej zespół tworzy coraz więcej opiniotwórczych materiałów na ważne społecznie tematy. Ilustruje to m.in. rosnąca cytowalność portalu. W ubiegłym roku inne redakcje powoływały się o prawie 40 % częściej na Interię niż w roku 2020 (Instytut Monitorowania Mediów, Najbardziej opiniotwórcze media w 2021 rok).

Jestem przekonany, że Łukasz i Dawid szybko zgrają się z zespołem, który jest naszą siłą. Tworzą go utalentowane i pracowite osoby, poczynając od redaktorów a na wydawcach kończąc. Dzięki współpracy będziemy tworzyć jeszcze więcej materiałów, obok których nie będzie można przejść obojętniemówi Łukasz Noszczak, Kierownik Sekcji Informacje w Grupie Interia.

Łukasz Rogojsz z wykształcenia jest socjologiem i politologiem. Przygodę z mediami zaczął w 2007 roku od dziennikarstwa sportowego, które jednak już po trzech latach porzucił na rzecz polityki – tej krajowej i tej zagranicznej – oraz tematów społecznych, którymi zajmuje się do dzisiaj. W przeszłości pracował bądź współpracował z wieloma ogólnopolskimi redakcjami – m.in. PAP, TVP, „Polska The Times”, „Newsweek”, Onet, Business Insider, Gazeta.pl czy „Wprost”. W Gazeta.pl był jednym z prowadzących „Porannej Rozmowy” – programu publicystycznego, w którym gościli politycy i eksperci z rozmaitych dziedzin.

Dawid Serafin jest dziennikarzem śledczym. Przez ostatnie 6 lat związany był z Onetem. Wcześniej pracował m.in. w Gazecie Krakowskiej i telewizji TVS. Jest także jednym z twórców bardzo popularnego kanału na YouTube „Polskie Archiwum X”. Dawid Serafin ma na swoim koncie wiele nagród m.in. Mediatory w kategorii „Torpeda”, cztery Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii „News”, „Dziennikarstwo interwencyjne”, „Dziennikarz Lokalny” oraz nagrodę Dziennikarza Obywatelskiego. Zdobywca Zielonej Gruszki. Wyróżniony w 2021 r. Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską za reportaż multimedialny „Wysychamy”. Serafin był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „News” oraz „Dziennikarstwo specjalistyczne”. W 2022 r. otrzymał wraz z zespołem nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej  za reportaż „Bałtyk”. Projekt otrzymał także nominację do tegorocznej nagrody Global Media Awards. Został on wyróżniony medalem 30-lecia odrodzonego krakowskiego samorządu.

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...