Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska wzmocniły „Duży Format”

Informacja Prasowa - 05.01.2018
278

Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska wzmocniły „Duży Format"

Do grona reporterów tygodnika „Duży Format” dołączyły Ludmiła Anannikova i Katarzyna Włodkowska. Obie będą pisały reportaże śledcze i społeczne.

Ludmiła Anannikova pracuje w „Gazecie Wyborczej” od 2008 r. – w redakcji w Poznaniu zajmowała się tematyką społeczną, od 2014 r. w Warszawie była dziennikarką Wyborcza.pl, a ostatnio pracowała w zespole działu krajowego. Równocześnie, przez kilka lat współpracowała z „Dużym Formatem”. Za teksty o tematyce społecznej została wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, była także nominowana do Studenckich Nagród Dziennikarskich „MediaTory” oraz do „Pióra Nadziei” – nagrody Amnesty International. 

Katarzyna Włodkowska debiutowała w 2003 roku w „Dzienniku Bałtyckim”, dwa lata później związała się z trójmiejską „Gazetą Wyborczą”. Doświadczenie zdobywała jako dziennikarka newsowa, śledcza i korespondentka sądowa. Publikowała na stronach lokalnych i krajowych, w „Dużym Formacie” i w „Wysokich Obcasach”. Jest autorką wstrząsającego reportażu „Dom zły”, w którym opisała tzw. „kaszubskiego Fritzla”. Publikacja przyczyniła się do skazania mężczyzny na 25 lat więzienia, a reportaż Katarzyny Włodkowskiej oprócz nominacji do wszystkich najważniejszych nagród dziennikarskich, zdobył nagrodę Grand Press 2017 w kategorii „Reportaż prasowy”. W maju 2017 magazyn „Reportagen”, ukazujący się na rynkach niemieckojęzycznych, opublikował jej reportaż z „Dużego Formatu” o pierwszej polskiej zakonnicy, która pozwała swoje zgromadzenie.


Magazyn reporterów „Duży Format” ukazuje się w każdy poniedziałek z „Gazetą Wyborczą”. Czytelnicy znajdą w nim doskonałe reportaże, teksty społeczne, kulturalne i historyczne.

Comments

comments

278
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...