LOT, PAŻP i Lotnisko Chopina świętują sukces Olgi Tokarczuk

Informacja Prasowa - 16.12.2019
155

LOT, PAŻP i Lotnisko Chopina świętują sukces Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok, podróżowała w piątek ze Sztokholmu do Warszawy samolotem linii lotniczych LOT. Aby uhonorować pisarkę powracającą z uroczystego wręczenia nagrody, samolotowi nadano callsign NOBEL18, a w przestrzeni powietrznej i na lotnisku Tokarczuk została powitana przez kontrolerów ruchu lotniczego PAŻP.

Samolot Embraer E195 (SP-LNB), którym leciała noblistka, nie miał zwykłego callsignu LOT454, ale specjalny, nadany mu dla uczczenia sukcesu polskiej pisarki, callsign NOBEL18.

źródło: pansa_pl

 

Olga Tokarczuk wracała do kraju liniami lotniczymi LOT z uroczystego wręczenia Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Autorka takich powieści jak Księgi JakuboweBieguniczy zbiorów opowiadań Dom dzienny, dom nocnyOpowiadania bizarne decyzją Komitetu Noblowskiego otrzymała to prestiżowe wyróżnienie w październiku 2019 roku. Pisarka jest też laureatką nagród Nike, Paszportu Polityki i Nagrody Bookera.

źródło: Chopin Airport WAW

 

Poza zmianą callsignu pisarkę w przestrzeni powietrznej Polski powitali kontrolerzy ruchu lotniczego i wieża PAŻP-u, a Lotnisko Chopina uczciło jej przybycie uroczystym salutem wodnym przeznaczonym do specjalnych okazji.

 

fot. PAŻP

Comments

comments

155
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...