Leśnodorski inwestuje w Abstrachuje

Redakcja PR - 04.10.2017
136

Leśnodorski inwestuje w Abstrachuje

Jak podaję Puls Biznesu, Bogusław Leśnondorski były prezes i współwłaściciel Legii Warszawa oraz  Maciej Wandzel niedawny udziałowiec Legii Warszawa wraz z byłym piłkarzem Dominikiem Wandzelem postanowili zainwestować w największy kanał komediowy na polskim YouTube czyli grupę Abstrachuje.

Żadna ze stron nie ujawniła wysokości inwestycji jednak Puls Biznesu wskazuję, że kwota ta może sięgać  od 2 do 4 mln zł. Inwestorzy zdecydowali się wejść w ten rynek ze względu na pozycję kanału na krajowej scenie You Tube, ale głównym powodem była wizja, jaką maja twórcy kanału.

Planem Youtuberów jest ekspansja na rynki zagraniczne oraz tworzenie coraz większej kanałów w Polsce. Obecnie grupa Abstra posiada pod sobą 5 kanałów, o tematyce komediowej i popularnonaukowej.

Rynek Influencerski rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele badań wskazuje, że treści pojawiające się na YouTubie są częściej oglądane w grupie wiekowej 16-20 niż te zamieszczane w telewizji. Co daje świetną możliwość trafienia do młodych klientów markom.

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...