Labcon wypływa z adidas i fundacją Parley na głębokie oceany

Informacja Prasowa - 11.06.2019
101

Labcon wypływa z adidas i fundacją Parley na głębokie oceany

Każdy przebiegnięty krok może przybliżyć nas do ocalenia oceanów przed ekologiczną katastrofą. Agencja Labcon wraz z adidas i fundacją Parley mobilizuje polskich biegaczy, by swoją aktywność przekuli w walkę z zanieczyszczeniem plastikiem oceanicznym. 8 czerwca ruszyła globalna inicjatywa pod hasłem Run For The Oceans, której celem jest zebranie i przeznaczenie na ten cel 1,5 miliona dolarów. Akcja potrwa do 16 czerwca.

Adidas, jeden z największych producentów obuwia i odzieży sportowej na świecie oraz lider rynku sportowego w Polsce, zainicjował globalny ruch Run For The Oceans w 2018 roku. Od tego czasu, biegacze z całego świata zebrali na rzecz fundacji Parley już 1 milion dolarów. W tym roku fani biegania po raz kolejny pokonają dziesiątki kilometrów w ekologicznym celu, a za każdy przebiegnięty kilometr zarejestrowany przez aplikację Runtastic między 8 a 16 czerwca, marka adidas przekaże $1 na rzecz fundacji Parley Ocean School.

 

Za holistyczną implementację kampanii adidas x Parley pod hasłem Run For The Oceans, która wystartuje już 8 czerwca, odpowiada agencja Labcon, należąca do największej niezależnej grupy komunikacyjnej Group One. W Polsce akcję poprzez swoje kanały social media wspierają influencerzy i ambasadorzy marki adidas w Polsce m.in.: Olga Frycz, Aleksandra Domańska, Maja Bohosiewicz, Anna Kalczyńska, Jakub Wesołowski, Agata Biernat, Modny Tata oraz Areta Szpura.

 

Do akcji może dołączyć każdy. Wystarczy pobrać darmową aplikację Runtastic, która zbiera przebiegnięte kilometry i przelicza je na finansowe wsparcie dla fundacji chroniącej oceany. Każdy przebiegnięty kilometr zanotowany w aplikacji w terminie między 8, a 16 czerwca, adidas zamieni na 1$ i przekaże na  rzecz programu Parley Ocean School.

 

8 czerwca w dzień startu akcji na całym świecie, czyli w Światowy Dzień Oceanów, w Warszawie odbędzie się duże wydarzenie biegowe, którego gospodarzem jest społeczność adidas Runners Warsaw (ARW). Eventem rozpocznie się edukacyjny, proekologiczny tydzień w ARW (Solec 38)z licznymi wydarzeniami m.in.: Warsztat Zero Waste z Katarzyną Wągrowska, Plogging czy Gardening.

Od 2018 roku w ramach akcji ruch “Run For The Oceans” zebrane fundusze pomogły w kształceniu ponad 100 tysięcy młodych osób i ich rodzin, zamieszkujących najbardziej zanieczyszczone tereny na wybrzeżach. Dzięki dotychczasowej współpracy adidas i Parley, z brzegów plaż zostały również zebrane ogromne ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Tegoroczny cel akcji został podniesiony do kwoty 1,5 miliona dolarów. Każdy dolar przyczyni się do rozwoju programu Parley Ocean School i uruchomienia platformy (Parley youth activist platform), która pozwoli uczniom nabyć odpowiednie umiejętności, narzędzia i wiedzę niezbędną do ochrony oceanów. Platforma ruszy już 8 czerwca pod adresem www.parley.tv.

 

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...