Jak „La La Land” nie dostał Oscara, czyli o największej wpadce tegorocznej gali

Redakcja PR - 27.02.2017
242

Twórcy musicalu "La La Land" tylko przez kilka minut cieszyli się Oscarem

Co roku gala wręczenia Oscarów nie może wręcz obyć się bez wpadek. Jednak to, co wydarzyło się w tym roku, przebija wszystko, co widzieliśmy do tej pory w Dolby Theatre. Oscara za najlepszy film dostał najpierw „La La Land’ – okazało się, że wręczający się pomylili! Kilka minut później statuetka powędrowała do twórców „Moonlight”. 

W najbardziej prestiżowej kategorii  – najlepszy film – do oscarowych faworytów zaliczane były: niezależny „Manchester by the Sea”, dramat społeczny „Moonlight” i „La La Land”. Musical został wyczytany ze sceny jako zwycięzca. Kiedy ekipa „La La Land” cieszyła się z nagrody, okazało się, że… wręczający nagrodę Warren Beatty odczytał werdykt ze złej koperty. Zwycięzcą w kategorii najlepszy film został „Moonlight”. Tak spektakularnej wpadki jeszcze na ceremonii nie było…

Całą sytuację uratował Jimmy Kimmel, który powiedział: „Przepraszam, otworzono nie tę kopertę”. Wtedy producent „La La Land” wywołał twórców „Moonlight”. Okazało się. że niewłaściwa koperta zawierała werdykt za pierwszoplanową rolę kobiecą – w tej kategorii Oscara otrzymała Emma Stone za „La La Land”. Okazuje się, że winowajcą zamieszania jest firma doradcza PwC, która odpowiadała za dostarczanie właściwych kopert na scenę.
Na Twitterze opublikowano już oświadczenie firmy z przeprosinami dla ekip obu filmów i widzów gali.

„La La Land” otrzymał 6 statuetek. Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową otrzymał Casey Affleck za rolę w filmie „Manchester by the Sea”, najlepszym aktorem drugoplanowym został Mahersala Ali za „Moonlight”, Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową odebrała Viola Davis za „Fences”. Najlepszym filmem nieanglojęzycznym został irański „Klient”.

Zobacz:

Oscary, media i polityka

zdjęcie wyróżniające: twitter.com

Comments

comments

242
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...