Kuwejt debiutuje na wyścigowej mapie świata. Oglądaj na żywo w Motowizji!

Informacja Prasowa - 01.12.2022
241

Dwunastogodzinny wyścig zakończy tegoroczną rywalizację w ramach 24H Series

Kuwejt debiutuje na wyścigowej mapie świata. Oglądaj na żywo w Motowizji!

W najbliższy piątek, 2 grudnia, po raz pierwszy w historii zobaczymy rywalizację na torze Kuwait Motor Town. Dwunastogodzinny wyścig zakończy tegoroczną rywalizację w ramach 24H Series, a zobaczyć go będzie można na żywo w Motowizji.

Położony niedaleko stolicy Kuwejtu Kuwait Motor Town to najnowszy tor wyścigowy zbudowany na Bliskim Wschodzie. Obiekt otworzony w 2019 roku ma homologację pozwalającą nawet na organizację wyścigów Formuły 1. W ramach całego kompleksu znajdują się także tor kartingowy, rallycrossowy, off-roadowy, driftingowy oraz prosta do wyścigów drag. Docelowo Kuwait Motor Town ma być swego rodzaju miastem z obiektami hotelowymi, restauracjami, czy wydziałem inżynieryjnym Uniwersytetu Kuwejckiego. Jak na razie gościł jedynie lokalne zawody.

To zmieni się w najbliższy weekend, kiedy to w Kuwejcie zakończy się sezon 24H Series. Seria wyścigów długodystansowych ma silne korzenie w tej części świata, jako że cała jej historia rozpoczęła się od dwudziestoczterogodzinnej rywalizacji kawałek od Kuwejtu, na Dubai Autodrome.

Oryginalnie w kalendarzu znajdowała się runda na amerykańskim Sebring International Raceway, jednak rosnące ceny logistyki sprawiły, że zdecydowano się na kolejną w sezonie wyprawę w region Zatoki Perskiej. Na starcie pojawi się wielu stałych bywalców wyścigów 24H Series w sezonie 2022, a także kilka załóg z Bliskiego Wschodu oraz jedna ekipa z Kuwejtu. Pierwszą edycję 12H Kuwait będzie można obserwować na żywo na antenie Motowizji.

 Zapowiedź wideo: https://www.youtube.com/watch?v=4U9FmggYIaw

Plik wideo od pobrania: https://we.tl/t-iWjIwESyTs

 

Hankook 24H Series na żywo:

 

  • Hankook 24H Series – 12H Kuwejt 2022 – transmisja wyścigu, cz. 1 – piątek, 2 grudnia, godz. 09.30
  • Hankook 24H Series – 12H Kuwejt 2022 – transmisja wyścigu, cz. 2 – piątek, 2 grudnia, godz. 14.30
  • Hankook 24H Series – 12H Kuwejt 2022 – transmisja wyścigu, cz. 3 – piątek, 2 grudnia, godz. 19.30


Hankook 24H Series – podsumowanie:

 

  • Hankook 24H Series – 12H Kuwejt 2022 – podsumowanie wyścigu – czwartek, 15 grudnia, godz. 18.55

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...