„Królowa selfie” usunęła konto na Instagramie? Co to może oznaczać dla serwisu?

Redakcja PR - 14.11.2016
116

Kolejna celebrytka rezygnuje z konta na Instagramie? Czy to przez zalewającą serwis falę hejtu?

Kendall Jenner, jedna z największych gwiazd na Instagramie najprawdopodobniej zawiesiła swoje konto w serwisie. Dlaczego profil „królowej selfie”, której jedno ze zdjęć przez długi czas cieszyło się największą popularnością ze wszystkich opublikowanych na Instagramie zniknęło? I czy to może mieć wpływ na sam serwis?

Instagram cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd i celebrytów. „Przeciętni” użytkownicy serwisu lubią „podglądać” codzienne życie swoich idoli, a taką właśnie możliwość ma im dawać Instagram. Nie dziwi więc, że w ubiegłym roku, kiedy David Beckham zdecydował się założyć swój profil w serwisie, w ciągu doby zdobył milion followersów.

Zastanawiać może natomiast to, dlaczego Kendall Jenner, celebrytka obserwowana przez dziesiątki milionów fanów nagle zniknęła z serwisu. Póki co sama zainteresowana nie wyjaśniła, z jakiego powodu jej konto zniknęło. Internauci spekulują, że albo usunęła je sama Kendall albo stało się to w wyniku hakerskiego ataku.

Kendall Jenner, fot. print screen Facebook / Kendall Jenner

Kendall Jenner, fot. print screen Facebook / Kendall Jenner

Leigh Campbell, szefowa działu Lifestyle w australijskim wydaniu The Huffington Post sugeruje, że amerykańska celebrytka sama usunęła swój profil, ponieważ nie jest aż tak wielką fanką mediów społecznościowych, jak pozostała część jej rodziny.

Myślę, że media społecznościowe zawładnęły naszym pokoleniem. To duża część naszego codziennego życia, a to trochę smutne – miała powiedzieć Kendall Jenner w wywiadzie dla The Sunday Times.

Czy zniknięcie konta Kendall Jenner będzie miało jakiś wpływ na sam serwis Instagram?

Moim zdaniem celebryci mają niski wpływ na obecność użytkowników w mediach społecznościowych. Owszem, niektórzy w geście solidarności usuną konto, ale nie powinno mieć to większego wpływu na liczebność serwisów. Niektórzy fani mogą czuć się wręcz rozczarowani, tak jak było to w przypadku usunięcia konta przez Justina Biebera – mówi Justyna Jarząbska, content designer w agencji Fenomem.pl.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. konto na Instagramie usunął Justin Bieber. Główną przyczyną miała być fala hejtu, jaka zalała jego profil w związku z publikacją zdjęć z nową dziewczyną, Sofią Richie.

Hejt to zmora całego internetu, w tym mediów społecznościowych. Instagram to kraina selfie, a jak wiemy – wygląd krytykuje się najprościej, tym bardziej w komentarzach, gdzie uchodzimy za anonimowych. Negatywnych komentarzy doświadczają zarówno polskie marki jak i celebryci, a najbardziej blogosfera, która staje się nowym wymiarem sławy. Czasami ilość nieprzychylnych komentarzy jest tak wysoka, że gwiazdy sobie z tym nie radzą, dlatego posuwają się do usunięcia konta i odpoczynku od kreowania tożsamości w mediach społecznościowych – dodaje Justyna Jarząbska.

Comments

comments

116
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...