Królowa Elżbieta i social media?

Redakcja PR - 27.04.2016
169

Jak wypadają inni politycy?

Świat obiegła informacja, że Królowa Elżbieta chce zatrudnić specjalistę do spraw mediów społecznościowych. Nic w tym kontrowersyjnego, bo z usług specjalistów korzystają już głowy państw na całym świecie. Prawdopodobnie zdziwienie wynika z faktu, że przeciętny użytkownik nadal wyobraża sobie rodzinę królewską tak jak sto lat temu. Słusznie?

Rodzina królewska pochwalić się może popularnymi kanałami w mediach społecznościowych. Ponad 2 miliony fanów na Facebooku i Twitterze to już coś. Zadaniem nowego pracownika ma być wprowadzanie innowacji, a także nawiązanie więzi z młodszymi użytkownikami. 50 tysięcy funtów rocznie to wynagrodzenie, na jakie może liczyć przyszły social media ninja. Na pewno informacja o zatrudnionej osobie nie przejdzie obojętnie w mediach.

Jak radzą sobie inni przywódcy w mediach społecznościowych? Największa uwagę z pewnością przyciąga Barack Obama, który w serwisie Facebook ma prawie 50 milionów fanów i ponad 70 milionów obserwatorów na Twitterze. Właśnie tu obserwujemy największą aktywność.

W Europie bardzo popularne są konta brytyjskiego polityka – Davida Camerona, który ma ponad 4 miliony obserwatorów na Twitterze i ponad milion fanów na Facebooku.

Jak wypada Polska? Facebook Kancelarii Premiera ma ponad 70 tysięcy fanów, znacznie przebija go Twitter, bo tam jest prawie 400 tysięcy obserwatorów. To nie jest wszystko, ponieważ od niedawna mamy przyjemność obserwować Premier Beatę Szydło również na Snapchacie. I choć jest to jedna z najbardziej ,,hot” aplikacji na rynku, fani liczyli raczej na szczegóły zza kulis pracy w polskiej polityce i być może bardziej osobistego kontaktu z obserwatorami. Należy pamiętać, że Snapchat to nadal aplikacja, z której korzystają najbardziej młodzi ludzie i treści muszą być nieco inne niż na innych kanałach.

Choć w tym krótkim zestawieniu wypadamy dość blado, cieszy nas ta aktywność w mediach społecznościowych. Będziemy śledzić poczynania najważniejszych! Zostańcie z nami.

 

Comments

comments

169
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...