Kontrowersje wokół oferty sklepu Zara. Internauci komentują nazwę produktu

Informacja Prasowa - 08.08.2019
289

Kontrowersje wokół oferty sklepu Zara. Internauci komentują nazwę produktu

W katalogu sklepu odzieżowego Zara pojawiła się oferta, która została skrytykowana przez klientów. Zdjęcie, na którym czarnoskóry model prezentował koszulę ozdobioną wzorem w liście, zostało podpisane jako „koszula z bambusem”. Po fali krytyki zmieniono podpis na „koszula w liście”.
Zara po fali krytyki zmienia opis produktu. Internauci komentująFoto: Sklep Zara / Archiwum właściciela
Internauci skrytykowali niefortunny dobór słów, który skojarzył im się z rasistowską obelgą. Według nich słowo „bambus” nie odnosi się do wzoru na prezentowanej w ofercie Zary koszuli, ale do koloru skóry modela.

https://twitter.com/GrzegorzLaguna/status/1159103654659600384?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1159103654659600384&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FIIB0aQgPs%2F

 

Zara reaguje i zmienia opis produktu

 

Sklep wycofał się już z wcześniejszego określenia i zmienił podpis w katalogu na „koszula w liście”. Nie wszyscy uznali jednak nazwę oferty za rasistowską – niektórzy internauci podkreślali, że problem leży raczej w skojarzeniach, które mają Polacy oraz ich stereotypowym myśleniu, a określenie „bambus” oddaje przecież charakter wzoru widocznego na ubraniu.

 

Zara. Kolejna sprawa tego typu

 

Jakkolwiek można interpretować ten podpis, to trzeba przyznać, że Zara zalicza tego typu wpadki wizerunkowe. Jakiś czas temu firma zaprezentowała w katalogu ubranko dziecięce, które miało imitować „bluzę szeryfa”. Bluzka miała biało-niebieskie pasy, a na piersi naszytą żółtą gwiazdę, co wzbudziło skojarzenia z ubraniami więźniów w obozach koncentracyjnych.

Comments

comments

289
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...
Zapisz się na newsletter
aby otrzymywać newsletter wypełnij poniższe pola