Kontrakt, konkretne zadanie do wykonania i 45 tys. zł wynagrodzenia – Interim menedżer po 50-tce od zadań specjalnych w organizacji

Redakcja PR - 06.03.2017
113

Interim menedżer od zadań specjalnych do wynajęcia za 45 tys. netto. To praca dla osób z wieloletnim stażem.

Z zachodu nadciąga nowy trend, praca tymczasowa, której nie podejmują się już jedynie pracownicy niższego szczebla. Coraz bardziej popularnym zjawiskiem w organizacjach staje się podpisywanie kontraktu z doświadczonym menadżerem, który potrafi rozwiązać nawet największe problemy przedsiębiorstwa. To praca dla osób z wieloletnim stażem, które prężnie działały w Polsce i zagranicą.

Według portalu INN:Poland Interim menedżer to osoba, która trafia do firmy tylko na chwilę. Najczęściej kontrakt nie przekracza okresu od 9 miesięcy do półtora roku. W tym czasie dostaje do wykonania konkretne zadanie. Między jednym a drugim kontraktem zdarzają się okresy, kiedy nie pracuje nawet przez pół roku. Zarobki interim menadżera wahają się między 20 a 45 tys. złotych na rękę. Nie można zapomnieć, że należy mu się również premia od wyniku, którą wypłaca się na zakończenie projektu. Może on więc sobie pozwolić na takie okresowe bezrobocie. Interim manager cenią sobie swobodę oraz możliwość podejmowania nowych wyzwań.

Rekrutacja na interim menadżera trwa zazwyczaj do 14 dni. Szybko oczekuje się również wyników. Interim powinien przeanalizować problem i zaproponować rozwiązanie w ciągu pierwszego miesiąca pracy. Zdaniem portalu INN:Poland menedżerzy muszą mieć na uwadze, że efekty ich pracy odbiją się szerokim echem w branży. Bardzo szybko można popsuć sobie opinię. W tej pracy liczy się też silna i zrównoważona osobowość. Interim manager jest narażony na silny stres i działa pod presją, nie tylko czasu, ale również współpracowników.

Jak podaje INN:Poland w Polsce rynek interim managementu rozwija się od wielu lat. Według szacunków CTER w kraju działa kilkuset managerów. Ta forma współpracy będzie coraz częściej wybierana przez pracodawców i ich pracowników. Nasz rynek pracy mocniej łączy się z rynkami pozostałych krajów, a polscy doświadczeni managerowie częściej pracują poza granicami Polski.

źródło: INN:Poland

Comments

comments

113
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...