Konkurs Huawei InFocus Awards 2019 rozstrzygnięty, Polacy wśród nagrodzonych

Informacja Prasowa - 12.09.2019
168

Konkurs Huawei InFocus Awards 2019 rozstrzygnięty, Polacy wśród nagrodzonych

Zwycięzcą konkursu dla pasjonatów fotografii mobilnej Huawei InFocusAwards 2019 został pochodzący z Czech autor pracy zatytułowanej „Dzień, w którym narodziła się moja córka”. Zwycięzca, zdobywca Grand Prix, otrzymał 10 000 euro oraz nagrody rzeczowe – flagowe urządzenia Huawei. Wśród autorów najlepszych zdjęć i filmów wykonanych smartfonem znalazły się również dwie osoby z Polski, które zdobyły nagrody w kategoriach tematycznych.

 

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez Huawei cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – swoje prace zgłosiło ponad 120 tysięcy pasjonatów fotografii mobilnej z 23 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Polskich zgłoszeń w konkursie było niemal 11 tysięcy, co jest trzecim najlepszym wynikiem wśród wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Internauci, którzy również mieli wpływ na wybór najlepszych prac, oddali na swoich faworytów ponad 700 tysięcy głosów.

 

Uczestnicy konkursu InFocus Awards2019 mogli zgłaszać swoje fotografie i krótkie filmy w sześciu kategoriach: Twarze, #Emocje, Witaj, życie!, Z odległości, Storyboardi kategoria dedykowana wideo – Żyj chwilą. W tym roku najlepsza okazała się praca w kategorii Storyboard, a jej autor, opcz nagrody pieniężnej o wartości 10 000 euro, otrzymał też ultrabook Huawei MateBook 13 oraz smartwatch Huawei Watch GT. Pochodzący z Czech fotograf okazał się najlepszy również w innych kategoriach – zdobył pierwsze miejsca aż w dwóch: Storyboardi #Emocje, przy czym w tej drugiej zwycięstwo dała muinna praca niż ta nagrodzona Grand Prix.

 

Międzynarodowe jury doceniło w tym roku aż dwie polskie prace. Zdjęcie zatytułowane „Myśli…duma… może marzy” zwyciężyło w kategorii Twarze– autor w nagrodę otrzymał 2 000 euro oraz smartfon Huawei P30 Pro, ultrabook Matebook 13 i smartwatch Watch GT. Kolejny uczestnik z Polski zdobył drugie miejsce w kategorii Żyj Chwilą– doceniono jego film „In Clouds”, za który został nagrodzony smartfonem Huawei P30 Pro.

 

Zdjęcia zgłoszone do konkursu InFocus Awards2019 są dowodem na to, że aby zrobić niezwykłą fotografię, która ma szansę wygrać konkurs fotograficzny, wcale nie potrzeba ciężkiego, profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Wystarczy aparat w smartfonie Huawei i oryginalny pomysł. Zdobywca Grand Prix przedstawił na zdjęciach bardzo emocjonalną scenę z życia – narodziny dziecka. W tym przypadku zwyciężyły emocje, ale również umiejętność ciekawego przekazania historii na 9 zdjęciach – mówi Yanmin Wang, Prezes Huawei Consumer Business Group w regionie CEE i Krajach Nordyckich.

 

Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na stronie konkursu InFocus Awards2019: https://campaign.consumer.huawei.com/infocusawards/pl/

Comments

comments

168
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...