Koniec Ubera w Polsce coraz bliżej?

Redakcja PR - 20.04.2017
148

To może być zabójczy cios dla modelu biznesowego Ubera

Uber ujawnił, że od początku jego działalności w Polsce zdobył już milion użytkowników. Ale już niedługo polski american dream start-upu zza oceanu może się zakończyć. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje projekt, który zakłada, że wszyscy świadczący odpłatne usługi przewozu będą musieli posiadać odpowiednią licencję, taką jak taksówkarze. W maju tego roku sprawa ma trafić pod obrady Sejmu – zdradza RP.pl. Może to doprowadzić do wycofania się Ubera z Polski.

– Chcemy zrównać na rynku wszystkich, którzy funkcjonują w branży przewozu. Każdy, kto świadczy takie usługi, musi mieć odpowiednie umiejętności. Każdy, kto taki egzamin zda, będzie mógł wozić odpłatnie pasażerów – informuje Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury w rozmowie z „Rzeczpospolitą”

RP.pl podaje, że taksówkarze mają jeszcze większe oczekiwania względem powstających regulacji. – Kierowcy Ubera powinni ponosić takie same koszty jak taksówkarze (wyższe ubezpieczenie, zakup kasy fiskalnej) – uważa Artur Oporski, prezes korporacji Ele Taxi.

Ministerstwo finansów sprzeciwia się i nie chce zaostrzenia obowiązujących przepisów. Resort poważnie rozważa liberalizację rynku przewozu osób. Jeśli projekt Ministerstwa Infranstruktury wejdzie w życie, to będzie zabójczy cios dla modelu biznesowego Ubera – Polska jest trzecim rynkiem dla start-upu w Unii Europejskiej pod względem wielkości.

źródło: RP.pl

Comments

comments

148
Komentarze
 • Janek

  Innowacyjny rząd IV RP pod kierownictwem Morawieckiego wspiera innowacje, ale ugina się pod szantażem lobby esbeków w taksówkach i chce wywalić jedną z najbardziej innowacyjnych firm z Polski. Masakra. Gdzie tu sens?

 • Krzysiek

  milion Polaków korzysta z Uber bo… im się to opłaca. A Uber sp. z o.o. to firma zarejestrowana w PL i placaca podatki w PL. Wszyscy kierowcy Uber tez placa podatki. Jak kazdy prowadzacy dzialalnosc w PL

 • Kami

  Uber? Ten komfort i cena sa NIEPOROWNYWALNE z taksi. Jak IV RP bedzie chciala to zniesc to wkurzy mnie i milion innych.

 • Tom

  DeForma szkolnictwa, wycinka drzew, polowanie w puszczy, niszczeni TK i sądów, a teraz atak wspierany przez lobby sałaciarzy na najszybciej rosnącą firmę świata. IV RP. Dramat.

 • Arinka

  Waszczykowski, Macierewicz, a teraz jeszcze ten od transportu… Chcecie zniszczyc wszystko co dobre w naszej Ojczyźnie???

 • Kasienka

  Dlaczego SBcja nadal kieruje tym rządem? SBcy z taryf piszą ministrowi rozporządzenia?

 • Zbigniew

  Kazimierz Smoliński – wiceminister infrastruktyry z PIS … dla kogo pracujesz? SB? UB? mafiozów z firm założonych przez Wołomin?

 • Piotr

  Macierewicz sterowany z Rosji, Waszczykowski na sznurku Putina, a Kazimierz Smoliński na sznurku gangsterów z byłej SB?

 • Zuzanna Strzelecka

  Uber to super usługa w super cenie z gwarantowną opłatą za kurs! Dlaczego to niszczycie?

Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...