Konflikt Rusin – Rozenek

Jerzy Ciszewski - 13.09.2018
115

Konflikt Rusin - Rozenek

Bodaj od wczoraj – choć z pewnością konflikt zaczął się wcześniej – dochodzi do bardzo ostrej wymiany zdań pomiędzy Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek, wspomaganą przez męża – Radosława Majdana.

Cała rzecz dotyczy zarzutów czy też kontrowersji dotyczących tego, w jaki sposób jedna i druga Pani podchodzi do problemu ochrony zwierząt, m.in. w kontekście działań przemysłu kosmetycznego. Pierwsza z celebrytek jest zaangażowana w kosmetyczną firmę Pat&Rub; druga Pani współpracuje z koncernem Avon.
Takie sytuacje – osobisty konflikt rozgrywany w przestrzeni publicznej, czyli w internecie – nie są niczym nadzwyczajnym w dzisiejszych czasach. Niestety jest bardzo dużo takich sytuacji. Niestety? Tak, ponieważ, w szerokim obrazku, takie sytuacje, które momentami stają się niesmaczne lub nawet groźne, degradują poziom debaty publicznej; ma to negatywny wpływ na całe społeczeństwo. Znamy tego typu zachowania choćby z debaty politycznej, która momentami sprowadzana jest do absolutnie żenującego poziomu.
W przypadku obu celebrytek, ciekawym aspektem jest, że obie są twarzami TVN-u; choć robią różne programy i występują w różnych rolach. Nie wnikając, która z Pań ma rację wydaje się, że już takie napięcie pomiędzy celebrytkami nie jest dla stacji sytuacją szczęśliwą, jak również nie jest wymarzoną przez Avon. Jak można sobie wyobrazić, w pewnym momencie szefostwo stacji i kosmetyczny gigant poproszą, aby został zaciągnięty hamulec ręczny, aby obie zainteresowane wyciszyły buzz w internecie i ewentualnie – jeśli mają taką osobistą potrzebę – przeniosły spór do miejsc mniej widocznych dla konsumentów. Bowiem w dłuższej perspektywie taka awantura ewidentnie wpływa na wizerunek pracodawcy. Ten oczywiście nie „przewróci się” z tak banalnego powodu, ale lepiej nie mieć kamyka w bucie niż go tam mieć.
Problem przypadkowego wciągania pracodawców we własne problemy, konflikty, sprawy karne ma miejsce stosunkowo często. Najbliższy przykłada to Cristiano Ronaldo wraz ze swoimi niezapłaconymi podatkami, gdzie w tle jest Real Madryt. Golfista Tiger Woods, aktor Kevin Spacey, kolarz Lance Armstrong i wielu, wielu innych.
Tak więc pozostaje nam życzyć obu Paniom rychłego zakończenia tego publicznego theatrum w swoim, dobrze pojętym interesie.
Jako ringu, Panie użyły platformy instagram. Ponieważ obie mają bardzo dużo followersów, można sobie zatem wyobrazić jak ta awantura rezonuje w mediach społecznościowych i nie tylko …

Comments

comments

115
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...