Chatbot AI w przestrzeni przygotowanej przez studentów, umożliwia szybsze umawianie wizyt, dostosowuje niewiążącą konsultację do indywidualnych potrzeb pacjentów, zapewniając bardziej spersonalizowaną opiekę oraz przeprowadza wstępny wywiad medyczny, co pomaga w lepszej organizacji pracy lekarzy i przygotowaniu się do wizyty. Studenci przygotowali również grę z certyfikatem ukończenia, która uczy graczy (głównie z pokolenia gen Z i Alpha) profilaktyki i higieny jamy ustnej. Jej celem jest promowanie zdrowych nawyków i zwiększenie świadomości młodego pokolenia w zakresie dbania o zdrowie. Gra pokazuje również, w jaki sposób można odciążyć lekarzy podczas zbierania wywiadu lekarskiego.
Drugi panel dyskusyjny poruszał temat Startupów, które zmieniają świat – uczestniczyli w nim goście na co dzień działający w innowacyjnych projektach – Andrii Konstantinov, CTO w pOWLerAI, Paweł Lipiński, Prezes Zarządu w Talkie.ai, Kajetan Olas, Tokenomics Consultant w Nextrope, oraz Grzegorz Preibisch, założyciel Deepflare.ai. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się o początkach i o problemach, z którymi musiały zmierzyć się firmy walczące o wprowadzenie nowych technologii oraz poznać tajniki wykorzystania sztucznej inteligencji do realizacji swoich pomysłów. Paneliści przedstawili główne bariery, z którymi obecnie spotykają się startupy medyczne, a także przekazali swoje rady dotyczące prowadzenia tego typu działalności. Dyskusję zakończyły liczne pytania uczestników m. in. o źródła wiedzy umożliwiające dokształcenie z zakresu praktycznego wykorzystania nowych technologii, a także przemyślenia osób związanych z sektorem medycznym.
MedTech 4.0 – (r)ewolucja w medycynie i biznesie to konferencja poświęcona MedTechowi, zorganizowana przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Blockchain Society SGH, Instytut Zarządzania Wartością SGH pod kierownictwem prof. zw. dr hab. Małgorzaty Bombol, Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz I Katedrę i Klinikę Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Marcina Grabowskiego.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Gacionga. Partnerem Merytorycznym wydarzenia była firma Haleon, a Partnerem Technologicznym firma Nextrope oraz pOWLerAI.