Orange liderem szybkości Internetu mobilnego w kwietniu

Informacja Prasowa - 14.05.2018
232

Orange liderem szybkości Internetu mobilnego w kwietniu

Portal RFBenchmark.pl na podstawie 24217 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w kwietniu 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego. We wszystkich kategoriach dotyczących Internetu LTE zwyciężyła sieć Orange.

Orange kontynuuje dobrą passę i z wynikiem 31,46 Mb/s po raz drugi z rzędu zajął pozycję lidera pod względem szybkości pobierania danych. Na drugie miejsce awansował T-Mobile (27,88 Mb/s), który miesiąc wcześniej znajdował się na trzecim miejscu w rankingu RFBenchmark. Trzecie miejsce zajął Plus z wynikiem 22,41 Mb/s. Play znalazł się na ostatnim miejscu klasyfikacji z wynikiem 22,13 Mb/s.

Kwiecień przyniósł zmiany w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Plus, który od trzech miesięcy stale osiągał najlepsze wyniki spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji. Nowym liderem został Orange z wynikiem 12,17 Mb/s.

Biorąc pod uwagę wartość ping, najlepszy wynik w kwietniu uzyskał Orange (38,24 ms). Tym samym Orange stał sięsamodzielnym liderem w każdej z badanych przez RFBenchmark kategorii. Na kolejnym miejscu znalazł się T-Mobile (39,07 ms), a następnie z niewiele gorszym wynikiem Play (39,29 ms). Plus, podobnie jak przed miesiącem, oferował najwyższą wartości ping (41,28 ms) wśród polskich operatorów komórkowych.

Ranking Operatorów Komórkowych RFBenchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Comments

comments

232
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...