Komitet Obrony Demokracji – roszady personalne

Jerzy Ciszewski - 23.12.2015
48

KOD, czyli obrońcy demokracji mieli być inicjatorami pozytywnych zmian, strażnikami ustroju i wybawicielami narodu.

KOD, czyli obrońcy demokracji mieli być inicjatorami pozytywnych zmian, strażnikami ustroju i wybawicielami narodu. Efektem tych działań jest ponad 80 tysięcy fanów na Facebooku oraz tłumy, które wzięły udział udział w ostatnich manifestacjach. Zgoda i jedność w tych działaniach przetrwały tyle, ile sama inicjatywa powstawała. Krótko. Andrzej Miszk – koordynator z Mazowsza został wyrzucony z Komitetu Obrony Demokracji. Sprawa nie wydaje się jednak prosta, bo nikt nie może sobie pozwolić w tej sytuacji na negatywny wizerunek. Struktura mająca na celu budowanie jedności wokół demokracji nie powinna raczej słynąć z bałaganu panującego w środku.

Co roku temat wspierania WOŚP przez różne instytucje i ludzi polityki, mediów jest bardzo gorący. Internauci także chcieli wiedzieć, czy KOD angażuje się w działania Jerzego Owsiaka. Tym bardziej, gdy partia rządząca od lat nie jest zwolennikiem akcji. Andrzej Miszk miał na fanpejdżu mazowieckich struktur uchylić rąbka tajemnicy, informując, iż trwają rozmowy na temat wspierania WOŚP-u. Niedługo po tym stracił stanowisko.

Mateusz Kijowski – lider KOD stwierdził, że Miszk działa na szkodę inicjatywy. Argumentem było zdradzenie stanowiska w sprawie, która miała być na razie omawiana poufnie ze wzglęu na delikatny charakter. Spekuluje się na ten temat, ponieważ być może to tylko pretekst do zmian zainicjowanych przez lidera.

Czy to już koniec kariery Komitetu Obrony Demokracji? Jak w tej sytuacji mają zachować się manifestanci i opierający ruch? Czy to aby na pewno inicjatywa stworzona na wzór Komitetu Obrony Robotników? Dynamika tych wydarzeń z pewnością pozwoli nam odpowiedzieć na pytania w najbliższym czasie.

 

Comments

comments

48
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...