Kolekcja płytek Ceramiki Paradyż nagrodzona tytułem Dobry Design 2022!

Informacja Prasowa - 02.02.2022
57

Kolekcja płytek Ceramiki Paradyż nagrodzona tytułem Dobry Design 2022!

Kolekcja płytek Ceramiki Paradyż nagrodzona tytułem Dobry Design 2022!

W dniach 27-30 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się 4 Design Days, jedno z najważniejszych w kraju spotkań dla przedstawicieli świata architektury, branży wnętrzarskiej, designu i nieruchomości. Podczas wydarzenia ogłoszono laureatów konkursu Dobry Design 2022. Ceramika Paradyż zdobyła prestiżową nagrodę w kategorii specjalnej Best Polish Design za kolekcję Night Queen projektu Gosi Baczyńskiej.

Ceramika Paradyż wielokrotnie udowodniła, że design to jej mocna strona. Od lat polska marka odważnie sięga po nieszablonowe rozwiązania, zaskakując branżę i zdobywając prestiżowe nagrody w polskich i zagranicznych konkursach wzorniczych. Dobry Design to plebiscyt skierowany do firm i twórców, którzy w DNA swoich biznesów mają wpisane dobre wzronictwo, wysoką jakość oraz długowieczność produktu odzwierciedlającą troskę o zrównoważony rozwój w branży wyposażenia wnętrz, a jego celem jest wyłonienie najciekawszych produktów wprowadzonych na rynek. Prestiżu przedsięwzięciu dodaje niezależne Jury, w skład którego wchodzą profesjonaliści, architekci i projektanci wnętrz, a także przedstawiciele cenionych redakcji branżowych. Przyznane wyróżnienie równoznaczne jest z potwierdzeniem jakości oraz swoistą rekomendacją eksperckiego gremium.

Ceramika Paradyż w minionym roku zaprezentowała kolekcje płytek stworzone we współpracy ze światowej sławy projektantką mody, Gosią Baczyńską. Jej projekty niczym dzieła sztuki powstają z niespotykaną starannością oraz precyzją. Nie inaczej było w przypadku pierwszej w historii kolekcji płytek ceramicznych sygnowanych jej nazwiskiem. Każdy element to efekt przemyślanej wizji artystki, którą wraz z zespołem Ceramiki Paradyż z sukcesem urzeczywistniła.

Doświadczenie zespołu projektowego w połączeniu z innowacyjnymi technologiami zdobniczymi, umożliwiły producentowi przeniesienie talentu i kreacji projektantki na materiał ceramiczny z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Rezultat tej wyjątkowej synergii świata mody i designu spotkał się z uznaniem Jury tegorocznej edycji konkursu Dobry Design. Kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska zdobyła nagrodę główną w specjalnej, prestiżowej kategorii „Best Polish Design”. Dodatkowo wyróżniono także kolekcję Unique Lady w kategorii „Podłogi i ściany”.

To dla nas ogromny zaszczyt i duma, że otrzymaliśmy tak prestiżową nagrodę w jednym z najważniejszych konkursów branżowych. Od lat przyświeca nam misja inspirowania pięknem i tworzenia produktów wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju. Podejmując współpracę z Gosią Baczyńską otworzyliśmy zupełnie nowy rozdział w rozwoju wzornictwa ceramicznego. Tytuł Best Polish Design jest tego najlepszym dowodem. Cieszymy się, że nasza praca i otwarte podejście do projektowania zdobyły uznanie nie tylko klientów, lecz także profesjonalistów. – mówiła Aldona Chudzicka, dyrektor działu rozwoju produktu Ceramiki Paradyż

W tegorocznej edycji konkursu z nadesłanych kilkuset zgłoszeń, Jury wyłoniło ponad 60 rozwiązań. Wyróżniono kreatywne i odważne połączenia mody i designu, technologii i biznesu, a także śmiałe interpretacje produktów codziennego użytku. Nagrody główne przynano w 15 kategoriach, w tym 3 specjalne: Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30. Gala wręczenia nagród odbyła się 28 stycznia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Comments

comments

57
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...