Kolejny szpital skorzysta ze wsparcia kampanii charytatywnej „Woda, która pomaga”

Informacja Prasowa - 28.10.2019
74

Kolejny szpital skorzysta ze wsparcia kampanii charytatywnej „Woda, która pomaga”

Marka naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska rozszerzyła kampanię charytatywną „Woda, która pomaga”. Od października programem objęto Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach, gdzie specjaliści pomagają nawet 100 tysiącom małych pacjentów rocznie.Dotychczas ze wsparcia kampanii skorzystały placówki w Bydgoszczy, Lublinie oraz Krakowie – tam Kinga Pienińska współfinansowała wymianę niezbędnej aparatury medycznej.

Realna pomoc niesiona przez kampanię charytatywną„Woda, która Pomaga” pokazała,jak dużo znaczy niewielki gest w powodzeniu wielkiej sprawy.Gdy latem, w krakowskim szpitalu nieodwracalnej awarii uległ sprzęt niezbędny w diagnozowaniu i leczeniu dzieci, to z pomocą przyszła Kinga Pienińska. Dzięki środkompozyskanym w ramach akcji marka mogła współfinansować zakup aparatury. W ten sposób świadomy wybór konsumentów sięgających po linię wód specjalnie oznaczoną symbolem akcji przełożył się na pomoc chorym dzieciom.

Przykład bezzwłocznej pomocy dla szpitala wzbudził zaufanie w innych ośrodkach i zaowocował włączeniem do programu czwartej jednostki. Do dotychczasowych członków kampanii: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, dołączyło Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach. Rocznie jest tam hospitalizowanych ok. 17 tysięcy małych pacjentów, a personel udziela ok. 90tys. specjalistycznych porad w warunkach ambulatoryjnych i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

– W ciągu roku nasi lekarze podejmują się wykonywania wielu skomplikowanych, a niekiedy wręcz unikatowych zabiegów ratujących życie i zdrowie dzieci. Ze względu na stan pacjentów kładziemy nacisk na najwyższy poziom opieki, dlatego każda pomoc w tym zakresie jest przez nas mile widziana. Liczymy, że Kinga Pienińska nam w tym pomoże, tak jak robiła to dotychczas w innych placówkach w kraju – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach.

Kampania charytatywna„Woda, która Pomaga” zainicjowana pod koniec ubiegłego roku przez markę naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska, oprócz finansowego wsparcia szpitali, ma na celu rozbudzanie chęci pomocy i upowszechnianie dobroczynności wśród społeczeństwa. Jak pokazała historia z Krakowa ten cel został osiągnięty, ale akcja trwa nadal. Wybierając wodę ze specjalnej linii każdy może przyłączyć się do inicjatywy pomocy. 5% ze sprzedaży butelek oznaczonych symbolem „Woda, która Pomaga”jest przeznaczanych na zakup sprzętu medycznego.

Comments

comments

74
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...