Kolejny artysta uśmiercony przez fake newsa.

Redakcja PR - 20.06.2017
2

Kolejny artysta uśmiercony przez fake newsa.

W ostatnim czasie doszło do rozpowszechnienia po sieci fake newsa według, którego Janusz Gajos miał umrzeć.

Jak to się w ogóle dzieje, że kolejna fałszywa wiadomość o śmierci artysty krąży w internecie zbierając ogromny zasięg? Jak podaje portal innpoland za fałszywą informację odpowiada Warszawa-net.htw.pl.

gajos

Największym problemem w tej sytuacji nie jest fakt, że owa fałszywa wiadomość to pomyłka, która została opublikowana przez niedoświadczonego dziennikarza, ale celowa próba wprowadzenia odbiorcy w błąd. Takie informacje się klikają. Dlaczego tego nie wykorzystać do przeniesienia czytelników na podejrzane strony internetowe lub zainfekowania ich komputerów, albo telefonów?

W polskim prawie publikowanie fake newsów nie jest przestępstwem, a szkoda. Moglibyśmy wziąć przykład od naszych zachodnich sąsiadów, u których wprowadzono przepisy regulujące kwestie fałszywych informacji w mediach.

Zobacz, jak Panorama TVP uśmierciła Tinę Turner: https://publicrelations.pl/tina-turner-nie-zyje-fake-news-programu-panorama-tvp2/

 

Comments

comments

2
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...