Kolejna debata z cyklu „Kobiety wiedzą, co robią” – już dziś, 24 lutego o 18:00  

Informacja Prasowa - 24.02.2021
226

Kolejna debata z cyklu „Kobiety wiedzą, co robią” – już dziś, 24 lutego o 18:00  

Kolejna debata z cyklu „Kobiety wiedzą, co robią” – już dziś, 24 lutego o 18:00 

 „Bez zgody. To nie seks.” – to temat dzisiejszego spotkania organizowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” w ramach cyklu „Kobiety wiedzą, co robią”. Wydarzenie rozpocznie się dziś, 24 lutego br. o godz. 18:00. Będzie je można obejrzeć m.in. na facebookowym profilu „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej”. 

 „Kobiety wiedzą, co robią” to cykl spotkań organizowanych przez redakcję „Wysokich Obcasów”, w czasie których podejmowane są kwestie w sposób szczególny dotykające opinię publiczną, uruchamiające dyskusje i działania.

Tym razem tematem przewodnim wydarzenia spod znaku „Kobiety wiedzą, co robią” jest konieczność zmiany definicji gwałtu obowiązującej w polskim prawie. Celem spotkania jest również uświadomienie uczestników i uczestniczek lub wzmocnienie ich w przekonaniu o tym, że zgoda jest czymś zupełnie naturalnym oraz niezbędnym do tego, żeby móc prowadzić życie seksualne.

W rozmowie udział wezmą: Danuta Wawrowska – prawniczka, adwokatka Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, aktywistka, która przygotowała uzasadnienie zmiany definicji gwałtu; Draginja Nadażdin – dyrektorka Amnesty International Polska; Barbara Baran – psycholożka i seksuolożka, edukatorka na co dzień współpracująca z Fundacją SEXEDpl; Magda Mołek – dziennikarka, youtuberka, działaczka walcząca o prawa kobiet zaangażowana w projekt zmiany definicji gwałtu w Polsce oraz Natalia Skoczylas – edukatorka prowadząca warsztaty na temat świadomej zgody i przeciwdziałania przemocy seksualnej współpracująca z Amnesty International. Spotkanie poprowadzi Paula Szewczyk – redaktorka „Wysokich Obcasów”.

  Wydarzenie online „Kobiety wiedzą, co robią” odbędzie się dziś o godz. 18:00 – m.in. na facebookowym profilu „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej” oraz w serwisach Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl. Spotkanie będzie nagrywane i zostanie udostępnione na Facebooku „Wysokich Obcasów”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Comments

comments

226
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...