Kobiety Przeciwko Populistom

Informacja Prasowa - 11.06.2024
125

Kampanie profrekwencyjne na shortliście Gerety Awards

Kobiety Przeciwko Populistom (Women Against Populists), wspólne zgłoszenie inicjatyw zachęcających kobiety do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych, znalazło się na shortliście w tegorocznym konkursie Gerety Awards w kategorii: Work For Good Cut – Integrated.

Kobiety Przeciwko Populistom (Women Against Populists) to wspólne zgłoszenie inicjatyw To Twój Wybór oraz Kobiety Na Wybory. Stało za nimi 108 organizacji pozarządowych działających na rzecz praw kobiet, a także agencji reklamowych, mediowych, PR-owych oraz innych firm i organizacji, które jesienią 2023 roku zaangażowały się w bezprecedensowy ruch społeczny zachęcający kobiety do głosowania w wyborach parlamentarnych. Celem ich działań było uświadomienie kobietom, że ich głos ma decydujące znaczenie w kwestiach dla nich fundamentalnych. Temu służyły dwie duże kampanie profrekwencyjne: To Twój Wybór oraz Kobiety Na Wybory.
Wśród organizacji współtworzących zgłoszone kampanie są: VML, Inicjatywa Głos Kobiet, Kobiety Na Wybory, Laska Nebeska Agency, Publicis Media, kancelaria adwokacja Legalden, IRCenter (Socjolożki.pl), Mindshare, OneMulti, GroupM, LifeTube, Veinpost, Shootme, zstudio, Instytut Badawczy Make a Difference.
WOMEN AGAINST POPULISTS.jpeg
Inicjatywa została doceniona przez jury Gerety Awards i znalazła sie na shortliście tegorocznego konkursu w kategorii: Work For
Good Cut – Integrated.
Obrady jury Gerety Awards odbywały się w osobnych sesjach w 15 lokalizacjach, w tym w Polsce. Łącznie wzięło w nich udział ponad 200 jurorek z 47 krajów.
Gerety Awards to międzynarodowy konkurs reklamowy nazwany na cześć Frances Gerety, copywriterki, która w 1948 roku wymyśliła hasło „A diamond is forever”. Ambasadorkami i jurorkami konkursu są wyłącznie kobiety.
Kampanie zachęcające do udziału w wyborach parlamentarnych w 2023 roku zostały już wyróżnione podczas ubiegłorocznej Gali Innovation Nagrodą Specjalną „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku.

Comments

comments

125
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...