„Kobieta w roli głównej” – „Gazeta Wyborcza Kielce” i Miasto Sandomierz zapraszają na serię spotkań o kobietach dla kobiet

Informacja Prasowa - 17.05.2018
126

„Kobieta w roli głównej” – „Gazeta Wyborcza Kielce” i Miasto Sandomierz zapraszają na serię spotkań o kobietach dla kobiet

Już w następną sobotę, 26 maja br. odbędzie się pierwsze ze spotkań „Kobieta w roli głównej” organizowanych przez „Gazetę Wyborczą” i Miasto Sandomierz, pod patronatem tygodnika „Wysokie Obcasy”. W ramach projektu, którego celem jest stworzenie forum wymiany doświadczeń dla kobiet, odbędą się m.in. warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z ciekawymi osobami, jak choćby z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i jego żoną, psycholożką Lucyną Kirwil.

„Kobieta w roli głównej”

„Kobieta w roli głównej” to cykl, który ma zainspirować kobiety i pomóc im się rozwijać. Złożą się na niego spotkania z lokalnymi ekspertkami i liderkami, które znalazły swoją drogę do szczęścia i sukcesu, a teraz chcą dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Każde ze spotkań to także okazja, żeby kobiety z tego samego regionu mogły się lepiej poznać i razem tworzyć silną, wpierającą się i przedsiębiorczą społeczność.

Już w sobotę, 26 maja br. podczas całodniowego wydarzenia „Kobieta w roli głównej”  w różnych lokalizacjach Sandomierza odbędą się spotkania z wyjątkowymi osobami. Z Lidią Popiel będzie można porozmawiać o tym, jak kobiety zachowują się przed jej obiektywem, a jak w sytuacjach politycznych; zaś z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i jego żoną, psycholożką Lucyną Kirwil odbędzie się rozmowa o ich wspólnej książce „Pokochawszy” oraz o miłości – np. co zrobić, żeby trwała wiecznie.

Dodatkowo, w sobotę sandomierskim Ratuszu odbędzie się konferencja na temat lokalnej roli kobiet.

  •          Pierwsza część poświęcona będzie kobietom w lokalnych społecznościach, a udział w niej wezmą, m.in. Anita Woźniak, dyrektorka Zespołu Szkół Społecznych nr 2 im. Małego Księcia w TarnobrzeguBożena Andrychowicz,psycholog, a także Katarzyna Zioło, wiceburmistrz Sandomierza.
  •        Część druga skupi się na przedsiębiorczości kobiet – jak zacząć, co pomaga, a co przeszkadza w byciu bizneswoman. Do dyskusji organizatorzy zaprosili Barbarę Płochocką, właścicielkę jednej z najlepiej prosperujących sandomierskich winnic, Barbarę Kopeć, właścicielkę laboratorium medycznego Diagnostyka oraz Aleksandrę Harańczyk-Kuteń, właścicielkę Fabryki Ruchu. O tym, jak sobie radzić w branży zdominowanej przez mężczyzn, opowie też Monika Kuczyńska, dyrektor HR z firmy  Pilkington.

Dzień uzupełnią również praktyczne warsztaty skierowane do kobiet – w bogatej ofercie tematycznej każda z mieszkanek Sandomierza czy okolic znajdzie coś dla siebie.

  • Jak dbać o siebie? Tego nauczy Aga Kozak – dziennikarka „Wysokich Obcasów”, coacherka, trenerka i nauczyciel medytacji.
  • Panie rozpoczynające karierę zawodową lub chcące otworzyć własny biznes, mogą przyjść na warsztat z Karoliną Kępczyk – szefową Centrum Bajki w Pacanowie.
  • O tym, jak pogodzić rolę matki, partnerki i bizneswoman i pozostać wierną swoim wartościom, opowie Angelika Chimkowska, bizneswoman, mówca oraz autorka książki „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”.
  • Podczas praktycznych warsztatów mgr Małgorzaty Kotwicy z makijażu i kosmetologii sandomierzanki nauczą się, jak prawidłowo dobierać kolorystykę garderoby oraz makijażu, aby wyglądać młodo i świeżo.
  • Maciej Glinka, właściciel Winnicy Terra przeprowadzi uczestników spotkania przez tajniki lokalnych win: odmian, szczepów, gatunków. Opowie jak w pełni doceniać wino, jak dobierać je do posiłków i jak po prostu się nim cieszyć.

Na sandomierskim rynku w godz. 11-16.00 na uczestników spotkania „Kobieta w roli głównej” czekać będą również inne atrakcje. Dla dzieci to zabawy i animacje z wszystkim dobrze znanym Koziołkiem Matołkiem z Pacanowa. Na stoisku tygodnika „Gazety Wyborczej” „Wysokie Obcasy” będzie można odpocząć, skorzystać ze słońca na leżakach i oddać się lekturze magazynu lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Natomiast na stoisku Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach studentki będą udzielały porad kosmetycznych dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała oraz wykonywały bezpłatne zabiegi upiększające: np. manicure czy makijaż

Całodzienne spotkania, warsztaty i wykłady zakończy nocny pokaz mody na Zamku Królewskim odbywający się w ramachfestiwalu Off Fashion. Młodzi polscy projektanci zaprezentują swoje kolekcje dla tych bardziej i mniej odważnych.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach spotkania „Kobieta w roli głównej” są bezpłatne.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na każde wydarzenie osobno obowiązuje rejestracja. Dodatkowe informacje, lokalizacje spotkań oraz zapisy – dostępne są na stronie www.kielce.wyborcza.pl/kobieta

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: „Gazeta Wyborcza Kielce” oraz Miasto Sandomierz.
Partnerzy: Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Pilkington.
Partnerzy wspierający: Centrum Bajki w Pacanowie, winnica Terra, Kieleckie Centrum Kultury.
Patron medialny: „Wysokie Obcasy”.

Comments

comments

126
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...