Kioski multimedialne w Jurajskiej z prestiżową nagrodą za dizajn

Informacja Prasowa - 07.06.2023
22

Nagrodą A’Design Award & Competition

Zaprojektowane dla Galerii Jurajskiej kioski multimedialne DualAd zostały wyróżnione nagrodą A’Design Award & Competition, jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie dizajnu. Za realizacją, którą można oglądać w Polsce tylko w częstochowskim centrum handlowym, stoi krakowska firma Digitall ConceptTM.

Galeria Jurajska ma kioski multimedialne, które podziwia dziś cały świat. Wszystko za sprawą nagrody, jaką urządzenia te zgarnęły podczas A’Design Award & Competiton we Włoszech. Realizację doceniono brązem w kategorii „Wholesale, Retail Trade, Commerce and E-Commerce Design”.

W centrum handlowym można obecnie znaleźć 7 tego typu nowoczesnych kiosków, które m.in. umożliwiają klientowi zapoznanie się z aktualną ofertą centrum, organizowanymi wydarzeniami i promocjami oraz ułatwiają nawigację po obiekcie.

Jury konkursu doceniło w urządzeniach ich funkcjonalność i zastosowane ciekawe rozwiązania projektowe, które wyróżniają DualAd na globalnym rynku. Przede wszystkim kioski zostały tak zaprojektowane, aby wydawać się cieńszymi niż są w rzeczywistości.

Dzięki temu wpasowują się w architekturę Jurajskiej. Urządzenia mają także unikalny kształt przypominający awangardową rzeźbę, a także ciekawą teksturę. Obudowa kiosków wykonana została natomiast z niezwykle trwałego akrylu, co podkreśla zrównoważony charakter projektu.

Całe urządzenie jest także niezwykle inkluzywne i ergonomiczne. Digitall ConceptTM tak je stworzył, aby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bez problemu mogły korzystać z treści na ekranie dotykowym.  Z tego samego powodu też mogą z niego korzystać dzieci.

Samo urządzenie, mające 190 cm wysokości i 93 cm szerokości, składa się natomiast z 2 ekranów. Jeden, 55 calowy, służy do emisji reklam wydarzeń i najemców. Drugi, 27 calowy, jest częścią systemu nawigacji galerii i ma wgraną interaktywną mapę, dzięki której można np. odszukać wybrany sklep.

– Przygotowane przez Digitall Concept kioski zachwycają elegancją i smukła linią. To realizacja, która wyróżnia nas na rynku, jako centrum świadomie kształtując swoją przestrzeń i sięgające po najnowsze technologie i rozwiązania projektowemówi Anna Borecka, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

 – Nagrodą, którą właśnie zgarnęły kioski DualAd nie jest dla nas zaskoczeniem. To niezwykle przemyślany i starannie wykonany projekt, który idealnie wpasowuje się w zastaną przestrzeń, ale jednocześnie przyciąga, zachęca do interakcji, a przy tym jest to urządzenie niezwykle funkcjonalne – dodaje.

– To dla nas szczególne wyróżnienie, bo podkreśla naszą koncentrację na jakości i designie tych urządzeń, które naszym zdaniem powinny współgrać z aranżacja samego centrum handlowego, ale przede wszystkim zachęcać klientów do ich użytkowania. Cieszymy się, że nasze podejście jest docenienie nie tylko przez klientów galerii, ale także przez cenionych ekspertówdodaje Rafał Satora, Prezes Digitall Concept.

 A’Design Award and Competiton to obecnie jeden z największych, najbardziej prestiżowych, ale i wpływowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa na świecie, które co roku zwraca uwagę na najciekawsze realizacje. Logo A’Design Winner symbolizuje natomiast doskonałość projektową, czytamy na stronie organizatora.

Comments

comments

22
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...