Kevin Roberts z Saatchi&Saatchi i jego książka – „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD”

Jerzy Ciszewski - 28.06.2016
15

Kevin Roberts jest uznanym, światowym ekspertem w świecie reklamy. Od 1997 roku pracuje w agencji Saatchi&Saatchi; napisał ciekawą książkę

Kevin Roberts z Saatchi&Saatchi i jego książka – „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD

Kevin Roberts jest uznanym, światowym ekspertem w świecie reklamy.  Od 1997 roku pracuje w agencji Saatchi&Saatchi; aktualnie, piastując stanowisko Chairman Saatchi&Saatchi. W miniony poniedziałek 27.06 br. w Warszawie odbyła się promocja jego książki pt. „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD”. Miałem przyjemność gościć na spotkaniu z nim.

 *     *     *     *     *

Kevin Roberts to człowiek z zacięciem do opisywania bieżącej rzeczywistości. Potrafi stawiać pytania i co jeszcze ważniejsze potrafi na nie udzielać odpowiedzi. Podczas swojego wystąpienia  bardzo duży nacisk kładł na zagadnienia związane ze sprawowaniem „przywództwa” i „byciem liderem,”

Podczas spotkania w Warszawie mówił m.in o tym, że – Na świecie dokonują się przemiany, które jeszcze kilka, kilkanaście dni temu, nie były brane pod uwagę. Najwięksi europejscy i światowi myśliciele nie mają pojęcia co przyniesie najbliższa przyszłość. Błyskawicznie zmienia się stary porządek polityczny; nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy. Przemiany te dotyczą również świata reklamy, w którym słowo mobile odmieniane jest na każdy możliwy sposób. Oczywiście – telewizja, z punktu widzenia reklamodawcy nadal jest najtańsza, ale czy aby najskuteczniejsza?

Uczestnictwo w spotkaniach z ludźmi pokroju Kevina Robertsa to prawdziwa przyjemność. To człowiek dużego formatu, wielkiej wiedzy i spokojnej, głębokiej refleksji. W polskim świecie reklamy i public relations jest bardzo mało osobowości o których można by powiedzieć, że mają – charyzmę, potrafią ze swadą i polotem rozmawiać o sprawach złożonych z ironią i humorem; do tego wszystkiego, wyposażeni są w wewnętrzny, mocno buzujący płomień prawdziwej pasji.

Kevin Roberts ukuł sformułowanie VUCA.

Jest to skrót od: volatile, uncertain, complex, ambigous co znaczy: zmienny, niepewny, skomplikowany oraz niejednoznaczny. Zaprasza do niego wszystkich tych, którzy chcieliby się w nim odnaleźć jako prawdziwi liderzy i przywódcy – 64 Shots: Leadreship in Crazy World.  Sam zaznacza, że świat ma z tym prawdziwym problem; w szczególności w polityce brakuje ludzi wielkiego formatu, którzy mogli by nadać nowe impulsy społeczne. Niestety musimy się z tym zgodzić.

Książkę Kevina Robertsa można kupić na Amazonie

Książkę ledwie co dostałem, więc nie będę się wymądrzał co w niej jest napisane. Przekartkowałem wstępnie wygląda dobrze.

Kevin Roberts z Saatchi&Saatchi  – „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD”

Kevin Roberts z Saatchi&Saatchi – „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD”

Kevin Roberts (po prawej) z Saatchi&Saatchi – „64 SHOTS LEADERSHIP IN CRAZY WORLD”

Comments

comments

15
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...