Każdy z nas może stać się hakerem. Wkręć znajomego w kopanie BITCOIN-ów.

Informacja Prasowa - 11.12.2017
30

Każdy z nas może stać się hakerem. Wkręć znajomego w kopanie BITCOIN-ów.

Nie od dziś wiadomo, że marzeniem każdego hakera jest przejęcie kontroli nad komupterem/urządzeniem ofiary, poprzez utworzenie tylnego wejścia do systemu. Od dłuższego już czas sieć oferuje rozwiązania, które mogą sprawić, że praktycznie każdy z nas może stać się cyberprzestępcą. njRAT to szkielet, w oparciu o który dowolny użytkownik może zbudować własną wersję złośliwego oprogramowania.

– njRAT nie jest zjawiskiem nowym – mówi Łukasz Nowatkowski z G DATA Software – Dzięki jego pomocy potencjalny cyberprzestępca musi jedynie przygotować program, a następnie skłonić swoją ofiarę do jego instalacji na komputerze. Potem wszystko toczy się już bardzo szybko.

Tego typu złośliwe oprogramowanie jest dla nas zagrożeniem nie od dziś. Jednakże internet nie śpi.

– Hakerzy zawsze korzystali i będą korzystać z socjotechniki – mówi Nowatkowski – Skłonienie ofiary do instalacji zainfekowanego oprogramowania musi być podbudowane wiarygodną historią. Najnowsza wersja njRAT, której nadano nazwę LIME EDITION bazuje na ogromnym zainteresowaniu, jakie budzi BITCOIN i jego niebotyczna już wartość. Haker oferuje, więc narządzie do kopania BITCOINÓW, oferując tym samym potencjalne zyski, a tak naprawdę przejmuje całkowitą kontrolę nad naszym urządzeniem.

LIME EDITION pozwala na przeprowadzanie ataków DDoS przy wykorzystaniu zainfekowanego komputera ofiary. Co więcej LIME EDITION umożliwia również działanie wymuszające okup za zaszyfrowane pliki na naszych komputerach. Po udanym ataku pliki te mają rozszerzenie *.LIME.

– Skuteczne programy antywirusowe są wstanie wykryć to nowe zagrożenie – mówi Łukasz Nowatkowski – Nasze oprogramowanie identyfikuje je, jako „WIN32.Malware.Busacpys.A. Nie jesteśmy bezbronni. Jednak za nim pomoże nam antywirus, spróbujmy po prostu nie instalować oprogramowania, które pochodzi z niewiadomych źródeł.

Comments

comments

30
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...