Kawa z mocą pomagania – kupując kawę na Circle K pomagasz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Informacja Prasowa - 28.01.2021
254

Kawa z mocą pomagania – kupując kawę na Circle K pomagasz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Kawa z mocą pomagania – kupując kawę na Circle K pomagasz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zapewniać wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Circle K we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę pomaga najmłodszym w trudnym czasie, jakim jest pandemia. Już od 27 stycznia część zysku ze sprzedaży kaw na stacjach własnych, Circle K przekaże Fundacji na uruchomienie dodatkowego stanowiska Telefonu Zaufania 116 111, w godzinach, kiedy dzwoni najwięcej dzieci. Dzięki temu ufundowanych zostanie wiele godzin pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w kryzysie. Akcja na sieci stacji Circle K potrwa do połowy marca.

Dzięki współpracy Circle K i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zostanie uruchomione dodatkowe stanowisko Telefonu Zaufania pod numerem 116 111, na które będą mogły dzwonić dzieci i młodzież, potrzebujące pomocy psychologicznej. Wspólne działania to odpowiedź na bieżące potrzeby, wynikające z trwającej pandemii oraz przeniesienia w znacznej mierze życia zawodowego i edukacji w tryb zdalny, przez co wiele osób czuje się samotnych i przytłoczonych przymusem pozostawania w domu. Jest to szczególnie trudne dla dzieci i młodzieży, które mają ograniczony kontakt z rówieśnikami, a dodatkowo spędzają dużo czasu w domu. Często powoduje to frustrację i wpływa na ich stan psychiczny. Właśnie dlatego Circle K Polska zdecydowało się wesprzeć najmłodszych w tym trudnym dla nich czasie.

– Możliwość anonimowej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych jest bardzo ważna, zwłaszcza teraz gdy dzieci i młodzież muszą mierzyć się z wieloma ograniczeniami wprowadzonymi w czasie pandemii.– mówi Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska.- Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących to dla nas bardzo ważny aspekt, dlatego cieszymy się, że Circle K może ułatwić najmłodszym dostęp do pomocy psychologicznej. Wierzę, że nasze działania przyczynią się do realnego wsparcia najmłodszych – dodaje.

W tej akcji pomóc może każdy, kto zdecyduje się na kubek pysznej kawy na stacjach Circle K. W ten sposób wspólnie będzie można pomóc wielu dzieciom, które pozostają w trudnej sytuacji i nie radzą sobie z różnymi wyzwaniami, które dodatkowo wzmaga okres pandemii.

– Dzieci bardzo potrzebują tego, aby zostać wysłuchane i zrozumiane, a niestety nie zawsze mogą na to liczyć w swojej rodzinie i w gronie znajomych. Dzwonią i piszą do nas z przeróżnymi trudnościami – mówią o nieszczęśliwym zakochaniu, problemach ze zdrowiem psychicznym, samotności, przemocy doświadczanej w domu lub ze strony rówieśników. Czasem zagrożone jest ich zdrowie lub bezpieczeństwo i wtedy musimy działać błyskawicznie. Pomoc naszego Telefonu jest szczególnie ważna teraz, w czasie pandemii, a za sprawą wsparcia ze strony Circle K będziemy mogli być jeszcze skuteczniejsi – powiedziała Paula Włodarczyk – koordynatorka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę to największa w Polsce organizacja przeciwdziałająca przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu dzieci. Już od 12 lat prowadzi bezpłatny Telefon Zaufania 116 111, który odpowiada na pilne potrzeby dzieci w Polsce. Od momentu powstania jego konsultanci odebrali ponad 1,3 miliona połączeń telefonicznych od dzieci. Od marca 2020 r. Telefon udziela pomocy przez całą dobę.

Wspólne działanie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Circle K w obszarze pomagania. W ostatnim roku firma skupiła się na wsparciu osób, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19. Pozostający w trudnej sytuacji seniorzy otrzymali tysiące paczek z produktami spożywczymi, a pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych, które każdego dnia pomagają w walce z pandemią, otrzymali darmową kawę na stacjach Circle K. Na całym świecie w ramach tego działania przekazano ponad 2 miliony gorących napojów. Z kolei w czerwcu, na stacjach aktywna była akcja „Little Thank You”, w ramach której każdy mógł podziękować swoim „bohaterom codzienności” – sieć ufundowała łącznie 100 000 upominków. W tym roku Circle K już po raz drugi wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – zbierając datki do specjalnych puszek na stacjach, przekazując środki pieniężne na 29. Finał, a także dzięki zaangażowaniu samych pracowników, którzy wesprą akcję poprzez sportowe wyzwanie. W Circle K pomagamy na okrągło.

Comments

comments

254
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...