Katarzyna Karpa-Świderek nową rzeczniczką WWF

Informacja Prasowa - 11.01.2018
194

Katarzyna Karpa-Świderek nową rzeczniczką WWF

Do zespołu Fundacji WWF w roli rzeczniczki prasowej dołączyła Katarzyna Karpa-Świderek, wieloletnia dziennikarka telewizyjna i radiowa, przez lata angażująca się w akcje broniące praw zwierząt i ekologię.

Katarzyna Karpa-Świderek była przez ponad 10 lat związana z telewizją TVN – najpierw z TVN CNBC, a potem TVN24 BIS i TVN24. Prowadziła programy publicystyczne i informacyjne specjalizując w tematyce ekonomicznej, społecznej i ekologii.

Zdecydowała się dołączyć do naszego zespołu  bo bliska jest jej misja Fundacji WWF, jaką jest wstrzymanie degradacji środowiska naturalnego. Jak mówi: „przy tym tempie eksploatacji zasobów Ziemi stanowimy zagrożenie już nie tylko dla licznych gatunków zwierząt, których nasze wnuki mogą nigdy nie zobaczyć, ale i dla samych siebie. Przykładem tego jest fala uchodźców, którzy z powodu suszy muszą opuszczać swoje domy poszukując nowego miejsca do życia”.  Jak dodaje jedynym sposobem by powtrzymać degradację środowiska, którą Polacy już odczuli w postaci smogu,  jest  zrównoważony rozwój, odejście od spalania węgla, lepsze dysponowanie zasobami do życia takimi jak woda, nowoczesne technologie, wreszcie ograniczenie konsumpcji. Wierzy w dialog i edukację.

W zespole WWF Katarzyna Karpa-Świderek będzie zajmowała się kontaktami z mediami, promocją akcji prowadzonych przez Fundację, a pod jej szczególną opieką znalazły się tematy związane ze zmianami klimatycznymi i zbliżającym się Szczytem Klimatycznym 2018, który odbędzie się w Katowicach.

Mamy nadzieję, że nowa rzeczniczka będzie dla Państwa wsparciem w uzyskiwaniu ważnych informacji na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, a także w dotarciu do ekspertów w takich dziedzinach jak zagrożone gatunki, lasy, zrównoważone rybołówstwo, ochrony Bałtyku, ochrona polskich rzek, klimat i energia, konsumpcja, zrównoważona gospodarka zasobami.

WWF to jedna z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działa od ponad 50 lat w ponad 150 krajach. WWF Polska działa na rzecz ochrony rzek, lasów oraz zagrożonych gatunków, m.in. wilków, rysi, niedźwiedzi, a także żyjących w Morzu Bałtyckim fok i morświnów. Prowadzi też działania edukacyjne i promujemy rozwiązania prawne, które mogą pomóc w powstrzymaniu zmian klimatu.

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...