Kalendarz przyrodniczy ze zdjęciami Adama Wajraka we wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej”  

Informacja Prasowa - 21.11.2023
142

W kalendarzu znajdą się wyjątkowe fotografie Adama Wajraka, które zachwycą wszystkich miłośników przyrody

Niepowtarzalny kalendarz przyrodniczy na 2024 rok z fotografiami Adama Wajraka, dziennikarza „Wyborczej” i aktywisty na rzecz ochrony przyrody, będzie dołączony do wydania „Gazety Wyborczej” we wtorek, 21 listopada br.  

W kalendarzu znajdą się wyjątkowe fotografie Adama Wajraka, które zachwycą wszystkich miłośników przyrody. Dziennikarz i aktywista uchwycił na zdjęciach m.in. żubry, zające, mazurki, bociany w ich naturalnym otoczeniu – przepięknej i dzikiej scenerii Puszczy Białowieskiej.   

Oprócz zdjęć, kalendarz przyrodniczy „Wyborczej”, będzie zawierał krótkie teksty przybliżające zwyczaje przedstawionych zwierząt oraz okoliczności, w których powstały fotografie. Zdjęcie chomika europejskiego na okładkę kalendarza wybrali czytelnicy i czytelniczki „Wyborczej” w internetowym głosowaniu.  

 – Byłem niemal w centrum Lublina, a przed sobą miałem chomika europejskiego. Zwierzę, z którego istnienia mało kto w Polsce zdaje sobie sprawę. Piękne, odważne jak na swoje przypominające świnkę morską rozmiary i niestety bardzo ginące. (..) Dlatego cieszę się, że to chomika wybraliście na okładkę mojego kalendarza przyrodniczego. Mam nadzieję, że go pokochacie i wspólnie z naukowcami oraz działaczami uda się uratować ten piękny gatunek.  – opowiada o okładkowym zdjęciu Adam Wajrak. – opowiada o okładkowym zdjęciu Adam Wajrak.   

 

Comments

comments

142
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...