22 maja odbędzie się debata FREE WORLD FREE PRESS

Informacja Prasowa - 22.05.2019
180

22 maja odbędzie się debata FREE WORLD FREE PRESS

Dziś – w środę, 22 maja br. o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” rozpocznie się debata FREE WORLD FREE PRESS. Jej gośćmi będą m. in. Jarosław Kurski, Tomasz Sekielski, Dorota Warakomska, Magdalena Chudzikiewicz, Piotr Kraśko, Jerzy B. Wójcik, Justyna Dobrosz-Oracz, Leszek Jażdżewski i Artur Kurasiński. Rozmowę o przyszłości mediów i dziennikarstwa będzie można oglądać na żywo w serwisie Wyborcza.pl.
W ramach dzisiejszego spotkania przewidziane są dwa panele:
– „Przyszłość mediów publicznych w Polsce”, którego prowadzącym będzie Michał Nogaś.
W dyskusji wezmą udział m.in.: Dorota Warakomska, Krzysztof Luft, prof. Arkadiusz Stempin, Jerzy B. Wójcik, Piotr Kraśko, Justyna Dobrosz-Oracz i Tomasz Sekielski.
– „Rola dziennikarstwa i wolnych mediów na świecie – wczoraj, dzisiaj i jutro”, który poprowadzi Hanna Lis.
Dyskutować będą m.in.: Jarosław Kurski, Harlan Mandel, Magdalena Chudzikiewicz, Leszek Jażdżewski i Artur Kurasiński.
Rozmowy będą transmitowane na żywo na Wyborcza.pl, a także relacjonowane w mediach społecznościowych.
W czasie wieczoru otwarta zostanie także wystawa fotografii Yannisa Behrakisa, składająca hołd jego pracy i profesjonalnemu poświęceniu. Ekspozycji patronują Agencja Reuters i zespół European Press Prize.
Całość wydarzenia poprowadzi Kamila Kalińczak.

Debata i otwarcie wystawy odbędą się w przeddzień święta dziennikarstwa – 23 maja 2019 r. zostanie wręczona European Press Prize Award 2019.

Wydarzenie po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Polsce, a jego gospodarzem będzie „Gazeta Wyborcza”.
Imprezę poprowadzi Ralitsa Vassileva, uznana dziennikarka i przez ponad 20 lat główna twarz wiadomości CNN. Przemówienie poprzedzające ceremonię wręczenia nagród wygłosi Natalie Nougayrède. W gali wezmą udział znakomici dziennikarze, wydawcy, redaktorzy z całego świata zaproszeni przez European Press Prize.
Laureatką nagrody z 2016 r. jest uznana polska reporterka Justyna Kopińska – rozmowę z nią o nagrodzie i pracy reporterskiej można znaleźć na Wyborcza.pl.
W tym roku nominowana jest Ewa Wołkanowska-Kołodziej za tekst „Więźniowie czwartego piętra” opublikowany w „Piśmie. Magazynie opinii”.

Comments

comments

180
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...