Justyna Dżbik-Kluge nową współprowadzącą podcast „Meta Rozmowy”

Informacja Prasowa - 22.02.2022
160

Justyna Dżbik-Kluge nową współprowadzącą podcast „Meta Rozmowy”

Justyna Dżbik-Kluge nową współprowadzącą podcast „Meta Rozmowy”
„Rozmowy Facebooka” zmieniają się w „Meta Rozmowy” i zapraszają słuchaczy do śledzenia czwartego sezonu podcastu, którego premiera już 1 marca. Gospodarzami najnowszej odsłony programu będą Karol Stryja, jeden z czołowych promotorów podcastów i rewolucji głosowej w Polsce, oraz dziennikarka radiowa i telewizyjna Justyna Dżbik-Kluge, która zastąpi w tej roli Edytę Kowal.
Najnowszy sezon podcastu „Meta Rozmowy” będzie poświęcony dyskusjom na temat tego, w jaki sposób technologia zmienia nasze codzienne życie i różne jego aspekty – od jedzenia czy edukacji po współczesne sposoby płatności i kulturę. Nie zabraknie również dyskusji na temat ekologii, nowoczesnych usług publicznych i aplikacji, bez których ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie.
W czwartej odsłonie podcastu porozmawiamy nie tylko o technologiach, z których korzystamy na co dzień, lecz także wybiegniemy w przyszłość i zastanowimy się, co może czekać nas wraz z rozwojem idei metawersum. Z zaproszonymi gośćmi dyskutować będą Karol Stryja oraz Justyna Dżbik-Kluge, która dołącza do zespołu „Meta Rozmów” w roli współprowadzącej, zastępując Edytę Kowal – gospodynię programu przez ostatnie trzy sezony.
– Z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, jakim od 20 lat jest dziennikarstwo, technologia odgrywa w moim życiu ogromną rolę. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam stać się częścią „Meta Rozmów”. Przyznam, że nie mogę sobie już nawet wyobrazić, w jaki sposób byłam w stanie pracować jako dziennikarka bez dostępu do portali internetowych, serwisów informacyjnych, czy mediów społecznościowych. Myślę, że przyszłość technologii będzie kształtowała się podobnie jak teraźniejszość mediów. Telewizyjne kanały tematyczne, radiowe formaty skierowane do konkretnego odbiorcy, specjalistyczne podcasty – media stają się „szyte na miarę”. Taka również powinna być technologia – coraz bardziej osobista, indywidualna, odpowiadająca na konkretne potrzeby, adresowana do konkretnych odbiorców – mówi Justyna.
Justyna Dżbik-Kluge to dziennikarka radiowo-telewizyjna, którą dotychczas usłyszeć i zobaczyć można było m.in. w Polskim Radiu, Telewizji Polskiej, Radiu Zet i Radiu Kolor. Obecnie związana z Radiem 357, gdzie w każdą niedzielę opowiada o literaturze w audycji „Książki. Lubię to!”. Jest producentką i jedną z prowadzących projekt „Korzenie pamięci” Muzeum Powstania Warszawskiego oraz autorką reportażu „Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek”. Pracuje nad kolejnymi reportażami i książką dla dzieci, która ukaże się jesienią.
Nowe odcinki „Meta Rozmów” pojawiać się będą od 1 marca co dwa tygodnie na wszystkich głównych platformach z podcastami, w tym SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts

Comments

comments

160
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...