Jury konkursu Mixx Awards 2016 ogłosiło nominacje

Informacja Prasowa - 08.11.2016
80

Jury wskazało nominowane kampanie do konkursu Mixx Awards 2016

Za nami ostatnie, wielogodzinne posiedzenie Jury konkursu Mixx Awards 2016, organizowanego przez IAB Polska. W tegorocznej, dziesiątej edycji wpłynęła rekordowa liczba 226 zgłoszeń, z których ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 218. To ponad dwukrotny wzrost w stosunku do edycji konkursu w poprzednich latach. Zdaniem jurorów ilość zdecydowanie przeszła w jakość, co wskazuje na dużą kreatywność i odwagę w forsowaniu świeżych, nowatorskich pomysłów na komunikację z rynkiem.

Rekordowa liczba zgłoszonych prac świadczy przede wszystkim o rosnącej popularności i dużym prestiżu konkursu Mixx Awards – powiedział Bartosz Dobrzyński, Dyrektor Marketingu Play, Przewodniczący Jury. – Już nominacja jest formą docenienia kampanii zasługujących na zauważenie przez rynek i Jury. Złoto, srebro i brąz zarezerwowaliśmy dla kampanii wybitnych, które mocno wykraczają poza wszelkie schematy.

Aż 49 kampanii zdobyło łącznie 65 nominacji w 15 konkursowych kategoriach do złotych, srebrnych i brązowych statuetek Mixx Awards. Niektóre ze zgłoszonych projektów – między innymi kampanie Allegro – Legendy Polskie, H&M Love Songs, Orange – Historie na Kartę, Alivia – Wojna z rakiem, łap jaja, Kilobity na Czarity oraz Nie chcę być strażakiem – powalczą o nagrody w kilku kategoriach.

Jurorzy podkreślają, że w tegorocznej edycji – oprócz kampanii dużych, znanych marek – bardzo mocna była reprezentacja kampanii społecznych i non-profit.

Cieszę się, że tak dużo zgłoszono kampanii społecznych i non-profit. Takie projekty często bywają efektowne, jednak nie zawsze idzie to w parze z ich skutecznością. Z tym większą przyjemnością nasze liczne nominacje zdobyły w tym roku kampanie, które były zarówno efektowne, jak i efektywne – skomentowała Anna Gruszka reprezentująca Universal McCann, jurorka grupy eksperckiej Efektywność.

Zauważanym, silnym trendem w zgłaszanych projektach był udział opiniotwórczych, znanych postaci – tzw. influencerów. Jurorzy poświęcili bardzo dużo uwagi tym zgłoszeniom.

Analizując liczne kampanie z udziałem influencerów staraliśmy się wybierać propozycje wykraczające poza sztampę i utarte schematy. Nasze nominacje zdobyły kampanie odważne, tworzące zupełnie nową jakość – dodał Piotr Piętka, Prezes Publicis Media, Wiceprzewodniczący Jury.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu Mixx Awards 2016 nagrody zostaną przyznane w kategoriach: Brand Awareness and Positioning, Product Launch, Direct Response and Lead Generation, Cross-Media Integration, Public Service and non-profit campaign, Branded Content, Branded Site, Social – Community Building, Online Marketing with Influencer, Mobile, Video online, Games, Interactive Out-of-Home and off-line, Innovations oraz Business-to-Business.

Ze względu na brak zgłoszeń – zgodnie z regulaminem konkursu – nie powstały planowane kategorie: Email oraz Internet of Things. Nie przyznano nominacji w kategorii Use of Technology – mimo kilku naprawdę interesujących kampanii jury zdecydowało, że na tle prezentujących w tym roku wyjątkowo wysoki poziom zgłoszeń w innych kategoriach, w niezmiernie ważnym obszarze technologii oczekiwania były jeszcze większe.

Ogłoszenie wyników konkursu Mixx Awards 2016 nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 1 grudnia br. w Multikino Złote Tarasy.

Pełną listę nominowanych kampanii oraz zgłaszających je agencji i domów mediowych znaleźć można na stronie internetowej Mixx Awards 2016.

Galę poprzedzi Mixx Conference 2016, którą zainauguruje Natalia Hatalska omawiając najnowsze trendy w komunikacji online. Barbara Sołtysińska wraz z Rafałem Masnym otworzą część dedykowaną działaniom komunikacyjnym z udziałem wpływowych postaci. Wystąpienie Barbary Stawarz będzie wstępem do części poświęconej marketingowi treści. Natomiast segment dedykowany angażowaniu społeczności poprzez działania marketingowe i reklamowe poprowadzi Krzysztof Winnik. Najważniejszymi elementami konferencji będą jednak prezentacje case studies z najciekawszych projektów i kampanii z ostatniego roku, omawiane z perspektywy zarówno agencji czy domu mediowego, jak i z perspektywy klienta.

Bilety na konferencję i galę można zamówić na stronie https://mixx-awards.pl/kup-bilety/.

Comments

comments

80
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...