Julia Wieniawa, Mery Spolsky i Arek Kłusowski w świątecznym teledysku Allegro 

Informacja Prasowa - 01.12.2020
207

Julia Wieniawa, Mery Spolsky i Arek Kłusowski w świątecznym teledysku Allegro 

Julia Wieniawa, Mery Spolsky i Arek Kłusowski w świątecznym teledysku Allegro 

1 grudnia o godzinie 14:00 na oficjalnym kanale Allegro na YouTubie odbyła się premiera teledysku do piosenki “Wspólna chwila”.

Świąteczny utwór Allegro wykonują Julia Wieniawa, Mery Spolsky oraz Arek Kłusowski. W teledysku pojawia się również trójka popularnych Tiktokerów – Kinga Sawczuk (@kompleksiaraxx), Paulina Stojanowska (@mrs.lillyy) i Oliwia Misztal (@oliwiamisztal).

Utwór, który będzie można usłyszeć również w radiu, wraz z teledyskiem są kolejnymi elementami kampanii bożonarodzeniowej Allegro “Najważniejszy jest czas z bliskimi”.

 Platforma Allegro ruszyła z bożonarodzeniową kampanią, w której pokazuje, że najważniejsi są otaczający nas ludzie, a prezenty są tylko środkiem do spędzania z nimi wspólnie czasu. Utwór, napisany i skomponowany specjalnie dla Allegro, jest świąteczną opowieścią, w której świat rzeczywisty naturalnie łączy się z tym wirtualnym.

Jako marka wyznaczająca trendy na rynku reklamowym, cały czas podwyższamy sobie poprzeczkę i poszukujemy nowych, świeżych form dotarcia do naszych odbiorców. W tym roku postawiliśmy na niestandardowy format – teledysk świąteczny. Marka Allegro została naturalnie wpleciona w opowieść wigilijną przedstawioną przez Julkę, Mery i Arka, która świetnie oddaje ideę naszej tegorocznej kampanii świątecznej podkreślającej, jak ważne jest spędzanie wspólnie czasu. Czas, dzięki przedmiotom, którymi obdarowujemy się nawzajem, sprawia, że radość z bycia razem nie ma końca. Stworzyliśmy klip, w którym coś nowego nieustannie się zaczyna, nakręcając spiralę dobra i świątecznej atmosfery – skomentowała Joanna Kobylińska-Andrzejak, Brand Management Specialist w Allegro.

Teledysk został zrealizowany umieszczoną na specjalnej platformie (360 stopni) kamerą w otoczeniu zbudowanej na hali scenografii. Artyści wychodzą zza kolorowej kotary, po czym pojawią się na symbolicznych wyspach z różnymi rekwizytami. Towarzyszy im świetlisty pył, z którego materializują się przedmioty. Aby jeszcze bardziej podkreślić przenikanie się świata online z offline – Julia Wieniawa pojawia się w teledysku jako hologram. W filmie zastosowano także metodę multiplikacji, dzięki której możemy zobaczyć jednego wokalistę w kilku odsłonach.

Piosenka i klip mówią o tym, jak bardzo ważne są wspólnie spędzone chwile podczas świąt. Niestety znakiem aktualnego czasu jest często brak możliwości spotkania się z najbliższymi, dlatego też moja postać pojawia się jako hologram. Wielu z nas pewnie zobaczy rodzinę tylko przez kamerkę w telefonie, ale to i tak nie pozbawi nas radości ze świąt. Myślmy o sobie nawzajem w tym wyjątkowym czasie – powiedziała Julia Wieniawa.

Kontynuacją teledysku będą działania realizowane na TikToku. Na platformie zobaczyć będzie można Julię, Mery i Arka oraz popularnych Tiktokerów (m.in. Kompleksiaraxx, Mrs.Lillyy, Oliwię Misztal czy TwinSStylee).

W te święta bardziej niż zwykle wielu z nas będzie się wspierać technologią i mediami społecznościowymi w kontakcie z bliskimi. Choć nie możemy być obok siebie, to nadal możemy razem grać, oglądać filmy, słuchać muzyki, gotować łącząc się na Messengerze i nagrywać TikToki. Mamy nadzieję, że teledysk Allegro umili wszystkim przygotowania do świąt. Nawet jeśli będą one odbywać się zdalnie – skomentowała Katarzyna Strzelczyk, Brand Management Expert ds. Social Media w Allegro.

Oprócz piosenki w ramach kampanii powstał specjalny kalkulator świąteczny, który po dokonaniu wyboru komu i ile czasu chcemy przeznaczyć, proponuje idealnie dobrany prezent. Przygotowanych zostało również kilkanaście spotów oraz świątecznych podcastów, które pojawią się w kanałach twórców: Vogule Poland, TuOkuniewska, Słuchowisko, Karolina Sobańska, Dwóch Typów Podcast, Rock i Borys czy Kolega Ignacy. Oprócz tych specjalnych odcinków, we współpracy z Onetem, powstała również trzyodcinkowa seria podcastu, w którym prowadzącym jest profiler sądowy Jan Gołębiowski. W każdym odcinku, profiler pomaga znanej osobie (Anna Dereszowska, Łukasz Grass, Odeta Moro) dobrać najbardziej dopasowany prezent dla bliskiej osoby gościa. Seria podcastów jest dostępna w kanałach Onetu – serwisie www oraz na kanale na YouTubie.

Gdzie posłuchać i obejrzeć utwór “Wspólna chwila”?

YouTube

Facebook

Instagram

Spotify

CREDITS

Kompozytor: Arek Kłusowski / Adi Owsianik | The Foxxes Music

Autorzy tekstu: Arek Kłusowski / Mery Spolsky

Produkcja: Paweł Krawczyk

Nagranie wokali: Paweł Krawczyk / Arek Kopera |Black Kiss Records / No Echoes

Klient: Allegro | Joanna Kobylińska – Andrzejak, Katarzyna Strzelczyk, Anna Zborowska, Miłosz Regulski, Adam Szałamacha

Koncept kreatywny: MOON Films & Allegro

Copywriter: Mateusz Kamiński, Miłosz Regulski

Production Company: MOON Films

Director: Piotr Onopa | Match&Spark

Agencje: LiquidThread, Hand Made, Dobry Wpływ

Zakup mediów: Allegro, Starcom

Comments

comments

207
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...