Joanna Makowiecka-Gatza

Informacja Prasowa - 29.04.2022
163

nową przewodniczącą Rady Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Joanna Makowiecka-Gatza nową przewodniczącą Rady Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Joanna Makowiecka-Gatza została wybrana nową przewodniczącą Rady Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Akceptując kandydaturę nowej przewodniczącej, Rada doceniła jej dotychczasowe zaangażowanie w prace Rady, jak również jej doświadczenie, zdobyte w związku z pełnieniem od 2015 roku funkcji członka Rady Dialogu Społecznego z ramienia Pracodawców RP.

Joanna Makowiecka-Gatza jest menadżerką z wieloletnim doświadczeniem w spółkach giełdowych sektora przemysłowego. Obecnie jest prezesem zarządu Karmar S.A oraz LinkCity Polska, polskich oddziałów, notowanej w ramach CAC 40 w Paryżu, francuskiej Grupy przemysłowej Bouygues.

 „Z satysfakcją, ale przede wszystkim z poczuciem odpowiedzialności, przyjmuję powierzoną mi funkcję. Reprezentowanie największej organizacji pracodawców w Polsce jest wyróżnieniem i wyzwaniem jednocześnie. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy nowy etap w historii Pracodawców RP – wspólnie z nowym Zarządem oraz Radą Pracodawców RP – jesteśmy zmotywowani i gotowi do działania na rzecz wszystkich firm, które stanowią siłę naszej Organizacji. Różnorodność naszych członków, ich kompetencje oraz szerokie doświadczenie predysponują nas do roli lidera naszego środowiska. Doceniam profesjonalizm, znaczenie dialogu, pragmatyzm i orientację na rezultat, tak zamierzam sprawować powierzoną mi funkcję.  Przed polską gospodarką stoi wiele wyzwań i jestem przekonana, że wspólnie będziemy aktywnym i znaczącym głosem polskiego biznesu – powiedziała Joanna Makowiecka-Gatza po ogłoszeniu wyników głosowania Rady 28 kwietnia br

Nominacja i wybór Joanny Makowieckiej-Gatza to kolejna z serii istotnych zmian w ostatnich miesiącach w strukturze Pracodawców RP. Zmieniono statut i strukturę organizacji. Rada Pracodawców RP powołała zarząd organizacji z prezesem zarządu na czele (dotychczas organizacją zarządzał prezydent), na którego wybrany został Rafał Baniak.

Cieszę się, że to Joanna Makowiecka-Gatza staje na czele Rady Pracodawców RP. Z jednej strony to symbol zmiany, która zachodzi w naszej organizacji, z drugiej – Joanna Makowiecka-Gatza jest z nami od lat, więc wybór jej na stanowisko przewodniczącej jest dla nas naturalny. Jej ogromne doświadczenie biznesowe i organizacyjne jest dla nas ogromnym atutem i cieszę się, że wspólnie będziemy budować siłę Pracodawców RP – powiedział prezes Rafał Baniak.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Pracodawców RP to konsekwencja decyzji Rady z 24 marca br. o odwołaniu z funkcji przewodniczącego Andrzeja Malinowskiego.

Rada Pracodawców RP jest odpowiedzialna za nadawanie głównych kierunków działania dla całej organizacji. Jej członkowie to przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem, eksperci różnych branż, wspierający Pracodawców RP swoją wiedzą i unikalnymi umiejętnościami.

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...