Joanna Lorynowicz nową naczelną „Elle”

Informacja Prasowa - 09.07.2021
147

Joanna Lorynowicz nową naczelną „Elle”

Joanna Lorynowicz nową naczelną „Elle”

Od 19 sierpnia 2021 r. Joanna Lorynowicz będzie redaktorką naczelną miesięcznika „Elle”, wydawanego przez Burda Media Polska (BMP). Nowa naczelna ma bogate doświadczenie w kreowaniu luksusowych pism kobiecych i nowe pomysły na polskie wydanie Elle.

Od 2017 r. do 2020 r. była zastępczynią redaktora naczelnego miesięcznika „Vogue Polska”. Współtworzyła koncepcję pisma, debiutującego na naszym rynku w 2018, później czuwała nad jego zawartością tekstową. Współpracowała z kluczowymi klientami magazynu z branży mody, urody i zdrowia.

Poprzednio, od 2006 roku, pracowała dla „Twojego Stylu”, początkowo jako szefowa działu uroda, a później przez ponad 10 lat zastępczyni redaktora naczelnego pisma. Odpowiadała za dodatki tematyczne związane ze stylem życia, czuwała też nad największym konkursem kosmetycznym w Polsce – „Doskonałość Roku Twój Styl”.

Wcześniej związana była m.in. z miesięcznikiem „Marie Claire” i tygodnikiem „Gala”. Współpracowała także z dwutygodnikiem „Vivą” i „Gazetą Wyborczą”.

Marcin Świderek, który od kwietnia tego roku pełni obowiązki redaktora naczelnego „Elle”, po objęciu stanowiska przez nową naczelną, ponownie skupi się na prowadzeniu działu mody miesięcznika.

„Dziękując Marcinowi za podwójny wysiłek na rzecz Elle, bardzo cieszymy się na współpracę z Joanną. To niezwykle doświadczona redaktorka, która ma odpowiednie kompetencje zarówno w tworzeniu prasy luksusowej dla kobiet, jak i treści digitalowych. Ważne dla nas jest również jej wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami reklamowymi. Liczymy na kontynuację sukcesów „Elle” i na nowe, świeże koncepcje rozwoju oferty magazynu.” – mówi Michał Helman, Chief Commercial Officer Burda Media Polska.

„Elle” to jedno z najważniejszych pism dla kobiet, wyrosły na nim pokolenia Europejek. Na naszym rynku od lat ma ugruntowaną pozycję, nie tylko jako magazyn o modzie, ale też przewodnik po współczesnym świecie. Chciałabym, żeby pozostając takim, było aktualne, wrażliwe na to, co tu i teraz, bliskie Polkom. Wspierające je w dążeniu do samoświadomości, niezależności i spełnienia w różnych sferach życia, ale też dające chwilę wytchnienia, bo ta niezmiennie jest nam potrzebna.” – dodaje Joanna Lorynowicz.

Pierwszy numer „Elle”ukazał się we Francji w 1945 r. Obecnie magazyn wydawany na 45 rynkach jest największą kobiecą marką medialną na świecie. W Polsce „Elle” ukazuje się od 1994 roku, a w 2012, była pierwszą marką magazynową, która wprowadziła wersję online. Elle.pl w maju 2021 miała 2,7 mln unikalnych użytkowników i 7,4 mln odsłon.

Comments

comments

147
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...