Joanna Kopcińska, nowa rzeczniczka rządu- Jak wyglądała jej ścieżka kariery?

Redakcja PR - 21.12.2017
157

Joanna Kopcińska, nowa rzeczniczka rządu- Jak wyglądała jej ścieżka kariery?

W ostatnim czasie głośno było o nowej twarzy polskiego rządu. Joanna Kopcińska funkcję rzecznika rządu objęła niespodziewanie. Na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu Rzeczpospolitej przeanalizujemy historię pani rzecznik.

Joanna Kopcińska działała wcześniej na szczeblu samorządowym jako radna w radzie miejskiej Łodzi. Co ciekawe znajdowała się wówczas w szeregach Platformy Obywatelskiej. Wspominając tamten okres byli koledzy z partii zarzucają jej interesowność.

Nowa rzeczniczka rządu będzie miała przed sobą ciężkie zadanie – kierowanie komunikacją Rady Ministrów, która przez ostatnie dwa lata nie funkcjonowała zbyt dobrze. Nie pomoże jej z pewnością w tym fakt, że do tej pory nie znała się ze swoim szefem premierem Mateuszem Morawieckim. Mimo to jej wizerunek zdaje się dopasowany do prezesa rady ministrów.

Jej kariera polityczna rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy weszła w skład Rady Miasta Łodzi na miejsce Tomasza Sadzyńskiego, który wówczas obejmował funkcję prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2013 została wyrzucona wraz z kilkoma innymi członkami z Platformy Obywatelskiej. Założyła klub radnych „Łódź 2020”. Rok później kandydowała na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Nie udało jej się wygrać wyborów, ale dostała się do Sejmiku Wojewódzkiego. W 2015 została posłanką na Sejm.

Trzeba przyznać, że kariera Kopcińskiej rozwijała się bardzo dynamicznie. Władze PiS upatrują w nowej rzecznik kogoś, kogo od zawsze w partii Jarosława Kaczyńskiego brakowało – dobrze ubranej, uśmiechniętej twarzy, która będzie prowadziła sprawną komunikację. Czy Joanna Kopcińska spełni pokładane w niej oczekiwania? Przekonamy się niebawem.

Comments

comments

157
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...