Joanna Dzikowska nową redaktorką projektu „Gazety Wyborczej” „Witamy w Polsce”

Informacja Prasowa - 27.08.2021
127

Joanna Dzikowska nową redaktorką projektu "Gazety Wyborczej" "Witamy w Polsce"

Joanna Dzikowska nową redaktorką projektu „Gazety Wyborczej” „Witamy w Polsce”

Od sierpnia 2021 r. projekt „Witamy w Polsce” prowadzony jest przez Joannę Dzikowską, dziennikarkę i redaktorkę „Gazety Wyborczej Wrocław”. Strony „Witamy w Polsce” to od lat wyjątkowe miejsce na łamach „Wyborczej”, w którym dziennikarki i dziennikarze redakcji lokalnych publikują materiały poświęcone tematom z polskich miast, w tym angażujące i dłuższe teksty reporterskie.
„Witamy w Polsce” jest unikalną przestrzenią na łamach „Gazety Wyborczej” dedykowaną tematom z całego kraju. Na stronach spod tego znaku ukazują się przejmujące historie, opowieści o ciekawych ludziach i nowych trendach, a także artykuły na tematy lżejsze niż w innych sekcjach dziennika. To dział, w którym priorytetami są aktualność oraz zaangażowanie czytelników. W tradycyjnym wydaniu „Wyborczej” „Witamy w Polsce” ukazuje się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki, zaś w sieci – na Wyborcza.pl teksty publikowane są codziennie w postaci linków do treści lokalnych.
„Witamy w Polsce” pojawiło się na łamach „Gazety Wyborczej” w lipcu 2007 r. Strony te stworzyli i redagowali Jerzy Wójcik oraz Grzegorz Piechota, później Włodzimierz Nowak i Piotr Głuchowski, a od jesieni 2020 Mikołaj Chrzan.
– Żywa, zdrowa gazeta jest sztafetą, dlatego znów przyszedł czas na przekazanie pałeczki. Od tych wakacji „Witamy w Polsce” jest w rękach Joanny Dzikowskiej. To zdolna dziennikarka, która ma reporterskie oko – współpracę z nami zaczęła od wrocławskiego działu foto. Potrafi rozmawiać z ludźmi i tak komponować teksty, by czytelnik czytał je z wypiekami do ostatniego zdania – wyjaśnia Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. – „Witamy w Polsce” to ważna część papierowego wydania, ale priorytetem – jak wszędzie – staje się wydanie cyfrowe. Dlatego w swojej pracy Joanna skupi się na dalszym rozwoju marki „Witamy w Polsce” w internecie, troszcząc się o publikowane teksty, ich dobór i oprawę, ale też o ich odpowiednią ekspozycję na stronie głównej Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. 
 
Joanna Dzikowska jest związana z „Gazetą Wyborczej” jako dziennikarka od 2011 r. W kwietniu 2021 r. „Wyborcza” opublikowała jej rozmowę z Wojciechem Kurtyką, która była jednym z najgłośniejszych wywiadów w polskiej prasie w 2021 r. Oprócz tego Joanna Dzikowska redaguje i wydaje serwis internetowy Wroclaw.wyborcza.pl oraz prowadzi papierowe wydania „Tygodnika Wrocław”. Znalazła się w gronie absolwentów pierwszej edycji „Szkoły Redaktorów” „Gazety Wyborczej”. Prowadzenie projektu „Witamy w Polsce” będzie łączyć z pracą dla „Wyborczej Wrocław”.

Comments

comments

127
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...