Joanna Berendt-Zych dołącza do Wirtualnej Polski

Informacja Prasowa - 30.09.2021
239

Joanna Berendt-Zych dołącza do Wirtualnej Polski

Joanna Berendt-Zych dołącza do Wirtualnej Polski

1 października do zespołu WP Wiadomości dołączy Joanna Berendt–Zych. Zajmie nowo utworzone stanowisko koordynatora zespołu reporterów.

Do obowiązków Joanny Berendt-Zych będzie należeć organizacja i planowanie pracy oraz rozwój zespołu reporterów WP. Będzie odpowiedzialna również za współpracę redakcji z wydawcami strony głównej WP.

Kontynuujemy pracę nad rozwojem serwisu WP Wiadomości, a międzynarodowe doświadczenie Joanny doda temu procesowi dynamiki. Chętnie zainspirujemy się dobrymi praktykami zagranicznych redakcji. Bardzo cieszę się na naszą współpracę mówi Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego WP i szef serwisu WP Wiadomości.  

Joanna Berendt-Zych to osoba z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim. Ostatnio zajmowała się koordynacją programu anglojęzycznego w Katedrze Dziennikarstwa Collegium Civitas. Od 2010 roku współpracowała z „The New York Times”, a w latach 2014-2021 była stałą korespondentką NYT w Polsce. Swoją drogę zawodową w mediach rozpoczęła w Londynie w 2006 roku, gdzie pracowała jako reporterka tygodników „Polish Express,” „Laif,” „Panorama” i „Cooltura”. Później była dziennikarką polskich mediów drukowanych i internetowych. Pracowała w dziale Opinie „Faktu”, „Polsce The Times”. Była wydawczynią serwisu Wiadomości i strony głównej Gazeta.pl. Publikowała też m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Wprost”, „Obserwatorze Finansowym”. Współpracowała ze szwedzkim „Svenska Dagbladet” i niemieckim „Das Magazine”. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie mediów i socjologii z Goldsmiths, University of London.

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...