Jędrek Nykowski Kreatywnym Roku Branży Eventowej

Informacja Prasowa - 27.03.2019
183

Jędrek Nykowski Kreatywnym Roku Branży Eventowej

Jędrek Nykowski Kreatywnym Roku Branży Eventowej

 Dyrektor kreatywny Mea Group, Jędrek Nykowski został Kreatywnym Roku Branży Eventowej w konkursie MP Power Awards 2018. Nagrodę odebrał podczas Gali MP Power Night, w ramach której nagrodzono również najlepsze projekty, obiekty i produkty eventowe oraz wyróżniono Odkrycie Roku MPI Poland.

Nagroda dla Jędrka Nykowskiego to kolejne wyróżnienie dla Mea Group w obszarze kreacji. Uznanie międzynarodowych jury zdobywają koncepty kreatywne agencji, które powstają właśnie w Dziale kreacji, pracami którego kieruje J. Nykowski. Wystarczy wspomnieć projekt modowo-lifestylowy Flesz Fashion Night Autumn Glow. To event, którego koncept kreatywny zachwycił zarówno jury German Design Award 2019, jak i oceniających w konkursie EVENTEX 2018. Z kolei Gala VIVA! Photo Awards 2017 znalazła się w ścisłym finale Baltic Event Awards. A wszystko
to w szczególnym dla Mea Group czasie jubileuszu 10-lecia agencji.

„To wyróżnienie to dla mnie ogromny zaszczyt, radość, ale i ogromny impuls  do działania i mobilizacja. Mam nadzieję, że nagroda pozwoli nam – bo to wyróżnienie dla pracy całego zespołu –  w nadchodzącym roku na otwarcie nowego rozdziału  w działalności Mea Group, pokazanie wagi strategii oraz kreacji w tworzeniu wydarzeń, co na polskim rynku nadal nie jest oczywiste. W 2019 roku mamy również zamiar być jeszcze bardziej innowacyjni i kreatywni. Mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli nam na odważniejsze, mocniejsze realizacje” – mówi Jędrek Nykowski, Dyrektor kreatywny Mea Group.

„Jako Kreatywny Roku chciałbym rozpocząć dyskusje z udziałem departamentów kreatywnych innych agencji i zwrócić uwagę na problemy oraz wyzwania branży związane z procesem przetargowym, własnością intelektualną oraz kwestią wynagrodzenia za usługi kreatywne”  – dodaje J. Nykowski.

Jędrek aktywnie działa w branży wydarzeń od  13 lat, początkowo jako producent,  a następnie w roli kreatywnego. Z Mea Group związany od czterech lat. Specjalizuje się w kompleksowym przygotowywaniu koncepcji kreatywnych dla klientów,  w tym m.in. tworzeniu konceptów, scenografii (projekt, koordynacja), reżyserii wydarzeń razem z Magdaleną Kozicką (dyr. produkcji Mea Group). Na jego koncie są projekty dla klientów z takich branż jak FMCG, farmaceutyczna, bankowa, ubezpieczeniowa, tytoniowa, motoryzacyjna, czy medialna. Jeden ze współorganizatorów Orange Warsaw Festival i Orange Stacji Balon. Do tego trener  i wykładowca na Studium Event Managementu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

„Polska branża eventowa, a zwłaszcza klienci wykazują się coraz większą odwagą, otwartością na niezwykłe, dotąd niestosowane rozwiązania. Pozwala to na kreowanie konceptów kreatywnych, w których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Idea musi być innowacyjna, działać na zmysły, angażować uczestników na każdym poziomie, ale też realizować cele biznesowe klienta – to wszystko oferują  i gwarantują Jędrek i Dział kreacji Mea Group” – mówi Marta Chmielewska, Prezes Mea Group.

„Nagroda MP Power Awards 2018 pokazuje, że nasza decyzja rozwijania tego obszaru, inwestowania w ponadprzeciętnie kreatywnych ludzi to był strzał  w dziesiątkę. I mogę zdradzić, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa… Więcej szczegółów wkrótce” – dodaje M. Chmielewska.

Comments

comments

183
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...