Jean Reno w Krakowie

Redakcja PR - 11.12.2018
279

Aktor pozna polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia

11 grudnia Jean Reno, gwiazda Hollywood odwiedzi Polskę. Aktor przyjedzie do Krakowa na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu „100×100”, by spotkać się z fanami i bliżej poznać polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

Gwiazda Hollywood, Jean Reno, znany z ról w takich filmach, jak „Leon Zawodowiec”, „Goście, goście”, „Nikita”, „Ronin” czy „Mission: Impossible”, odwiedzi Kraków. W swoim dorobku aktorskim posiada niemal 100 ról filmowych. Polska jest mu szczególnie bliska ze względów rodzinnych, bowiem żona aktora ma polskie korzenie.

Podczas wizyty w stolicy Małopolski, aktor pozna bliżej tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Ewa Wachowicz, ekspert w dziedzinie polskiej kuchni i juror programów kulinarnych, wprowadzi Reno w tajniki tradycyjnej kuchni. Francuz pozna m.in. przepis na klasyczne polskie pierogi.

 

 

Jean Reno spotka się również z młodymi adeptami kina, ludźmi z polskiej branży filmowej oraz fanami z Polski i zagranicy. Aktor weźmie udział w dyskusji na temat twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, wybitnego polskiego scenarzysty i reżysera.

„Reno jest gwiazdą wielkiego formatu, a właśnie na takich osobistościach skupiamy się w ramach projektu »100×100«. Cieszymy się, że podczas wizyty znany aktor pozna nie tylko polskie tradycje – w tym bożonarodzeniowe – ale także weźmie udział w dyskusji na temat polskiego kina i spotka się z młodymi reprezentantami branży filmowej” – mówi Filip Rdesiński, Prezes Zarządu PFN.

Wizyta Jeana Reno w Polsce jest częścią cieszącego się popularnością projektu „100×100”. Na zaproszenie PFN nasz kraj odwiedzili już m.in. Mika Häkkinen, David Haye, Steve Wozniak i Casey Neistat.

Comments

comments

279
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...