Jason Hunt „rankinguje” innych

Jerzy Ciszewski - 31.01.2016
14

Ranking najbardziej wpływowych blogerów Jasona Hunta (wcześniej znanego jako Kominek) przez niektórych jest wyczekiwanym punktem roku.

… inni z przerażeniem i nieśmiałością patrzą przez palce, bo być może to właśnie ich blog został wyróżniony w tym słynnym już w sieci rankingu. Czekaliście?

Są trzy pułapy. 10 blogów w złotej dziesiątce, tyle samo w srebrnej i brązowej. Jak sam autor bloga pisze:

,,Ten ranking porządkuje blogosferę, pokazuje, kto się w niej liczy i jest podpowiedzią na kogo warto zwracać uwagę przy współpracy komercyjnej. Nie jest sponsorowany i robiony pod znajomych. Nigdy nie będzie doskonały, ale zawsze był i pozostanie tworzony uczciwie, bo wiem, że cokolwiek by o nim nie mówić – wyznacza w jakimś stopniu grupę blogerów, których warto mieć na oku w nadchodzącym roku.

W porównaniu z poprzednim rokiem mamy:

– 3 nowe osoby w złotej dziesiątce (wszystkie to debiuty)

– 7 nowych osób w srebrnej (3 awanse, 2 spadki, 2 debiuty)

– 10 (!) nowych osób w brązowej (6 debiutantów, 4 spadki)”.

Oznacza to tyle, że na szansę znalezienia się w zestawieniu mają nie tylko starzy wyjadacze, ale osoby, które są nowe w blogosferze. Działa to też w drugą stronę, ponieważ wszyscy najbardziej wpływowi w jednym roku mogą zostać wyrzuceni z rankingu lub spaść o kilka miejsc w dół.

Wśród złotej dziesiątki dominują blogerzy modowi. Należy przypomnieć, że wszyscy, którzy znaleźli się tu, są debiutantami, dlatego właśnie na nich się dziś skupimy. Jessica Mercedes, Maffashion i Ekskluzywny Menel to z pewnością mocni gracze. Cała trójka współpracuje z wielkimi koncernami modowymi, wyjeżdżają na światowe pokazy mody, są rozpoznawalni, dyktują nowe trendy. Ich działalność blogowa już dawno wyszła poza ramy internetu. Również Grzegorz Marczak i Przemysław Pająk, czyli liderzy blogosfery technologicznej mogą pochwalić się złotą dziesiątką. Najbardziej wpływowi blogerzy zajmują się jednak różnymi rzeczami. Przykładem tego jest Marta Dymek z kulinarnego bloga, która również wydała niezwykle popularny podręcznik do gotowania bez mięsa pt.: ,,Jadłonomia”. Twórcom nie jest obca również tematyka społeczna, czego przykładem jest Konrad Kruczkowski, który zdobył też kilka innych prestiżowych nagród takich jak nagroda główna w plebiscycie Blog Roku 2013. ,,Halo ziemia” to pozycja, którą koniecznie musimy odhaczyć, kiedy przemieszczamy się płynnie po blogosferze. Nie zapominajmy też o mistrzu oszczędzania, jakim jest Michał Szafrański. Z nim nie jest straszna żadna tabelka z budżetem (nawet tym domowym). Autor również został nagrodzony przez portal Onet w 2013 wyróżnieniem głównym. Więcej różnorodności? Pamiętajmy o Annie i Thomasie Alboth, dzięki którym temat pomagania innym staje się dla nas nieco mniej obcy, podróżują, poznają, zachwycają.

Gracze srebrnej i brązowej dziesiątki również są niebezpieczni, piekielni zdolni i pomysłowi, ale ci pierwsi w kategorii ,,naj” stali się obiektem uwagi w naszym dzisiejszym poście. Cały artykuł wraz ze wszystkimi zwycięzcami znajdziecie na stronie autora. Kto wie, czym Jason Hunt zaskoczy nas w przyszłym roku? Kto zakłada bloga?

Zrzut ekranu 2016-01-31 o 15.19.29

 

 

 

Comments

comments

14
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...