Jarek Rybus wzmocni Escolę S.A. w drodze na giełdę

Informacja Prasowa - 07.12.2021
212

Jarek Rybus wzmocni Escolę S.A. w drodze na giełdę

Jarek Rybus wzmocni Escolę S.A. w drodze na giełdę

Jarek Rybus, wieloletni PR Manager i rzecznik prasowy spółek Gadu-Gadu i Grupy MAC S.A., dołączył do dynamicznie rozwijającej się polskiej spółki technologicznej Escola S.A., w której objął stanowisko Communications Directora. Będzie odpowiedzialny za spójność komunikacji korporacyjnej, produktowej, a także relacje inwestorskie.

Escola S.A. to jedna z czołowych firm tworzących aplikacje mobilne i webowe w Polsce. Spółka zajęła 1. miejsce spośród polskich spółek, a 8. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2021 w kategorii „Growth Stars”. Spójność komunikacji jest kluczowa dla grupy kapitałowej rozwijającej się w modelu venture building, do której należy już kilka start-upów, m.in. Meetinga, Frivo, Heseya, czy PupileVet.

Jarek Rybus posiada ponad 20-letnie doświadczenie w komunikacji marketingowej, był wieloletnim rzecznikiem prasowym Gadu-Gadu S.A., nadzorował od strony komunikacyjnej debiut popularnego komunikatora GG na warszawskiej GPW. Debiut uznany został debiutem roku. Jest także autorem spektakularnej akcji łączenia użytkowników GG z astronautami na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, za który spółka otrzymała prestiżową nagrodę branży PR – Złotego Spinacza. Doradza firmom w tworzeniu i realizowaniu strategii marketingowych.

Przez ostatnie 8 lat pracował dla czołowej spółki z sektora edukacji – Grupy MAC S.A., organizując m.in. widowiskowe lądowanie robota Photon w polskiej szkole w celu nauki programowania wśród najmłodszych czy odpowiadając za komunikację projektu e-podręczniki. Jarek Rybus jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Jego pasją jest tworzenie filmów dokumentalnych, wśród których jest wyprodukowany przez niego dokument “Blogersi” o sile internetu i rosnącej roli social media. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Escola S.A. w 2021 roku zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 180% za lata 2019-2020. Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020. Oprócz bazowej działalności software house’u, przejęcia i tworzenie spółek zależnych oraz akwizycja innych producentów oprogramowania są głównymi elementami strategii Escola. Pozwala to na pozyskanie doświadczonych programistów oraz zwiększenie liczby prowadzonych projektów.

Spółka w 2022 r. zamierza zadebiutować na NewConnect. Prezesem Zarządu i głównym akcjonariuszem spółki jest dr Krzysztof Wojewodzic. Escolę wspiera doświadczona Rada Nadzorcza, w której zasiada m.in. prof. Witold Orłowski.

Comments

comments

212
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...