Japan Airlines „chroni” pasażerów przed… towarzystwem małych dzieci

Informacja Prasowa - 30.09.2019
131

Japan Airlines „chroni” pasażerów przed... towarzystwem małych dzieci

W systemie rezerwacyjnym japońskiego przewoźnika Japan Airlines pojawiła się specyficzna funkcja. Wskazuje ona miejsca już zajęte przez dzieci w wieku od ośmiu dni do dwóch lat. Internauci są podzieleni – podaje TVN24.

Za pośrednictwem strony internetowej Japan Airlines, przy dokonywaniu rezerwacji i wyborze miejsca na swój lot, można uniknąć towarzystwa małego dziecka. System rezerwacyjny Japan Airlines pokazuje bowiem mapę samolotu, a na niej ikonkę małego dziecka oraz konkretne miejsce, które dziecko zajmuje. I od którego można, na przykład, uciec na drugi koniec samolotu.

Przewoźnik ostrzega jednak, że system nie jest niezawodny w nietypowych sytuacjach, między innymi wtedy, gdy tuż przed lotem nastąpiła zamiana samolotu na inny. Nietypowe narzędzie nie chroni również podróżnych przed płaczem małego pasażera.

Internauci są podzieleni. Część z nich dziękuje przewoźnikowi za możliwość wyboru miejsca, bez narażania się na bliskość krzyków i płaczu dzieci. Pojawiają się jednak głosy, jakoby linia propagowała nietolerancję i nie była przychylna najmłodszym.

Może się okazać, że najsensowniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze słuchawek z funkcją redukcji hałasu.

fot. Piotr Bożyk

Comments

comments

131
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...