Jakie są rodzaje hostingów?

Informacja Prasowa - 22.06.2022
241

4 typy hostingów

Jakie są rodzaje hostingów?

Wiele osób wybiera swój hosting u niesprawdzonych dostawców. Dlatego warto pamiętać, że zbyt pochopne podjęcie decyzji może wiązać się z niepotrzebną utratą pieniędzy, a wybrana strona nie będzie generowała ruchu klientów. Warto sprawdzić, co jest potrzebne do założenia strony internetowej, aby cały proces przyniósł wymierne korzyści. Jakie są rodzaje hostingu i co warto na jego temat wiedzieć?

Istnieje kilka rodzajów hostingów, dlatego przed zdecydowaniem się na jeden z nich warto poznać na ich temat nieco więcej szczegółowych informacji. Poniżej przedstawione zostały rodzaje hostingu, z których wedle potrzeb oraz uznania można skorzystać.

Hosting bezpłatny

Ten rodzaj hostingu nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów, jednak niesie to za sobą pewne ograniczenia. Pozwala on na założenie niewielkiej strony internetowej, co jest wynikiem jego ograniczonej pojemności. Zwykle posiadają one również niski transfer, co przekłada się na ograniczenia jej widoczności oraz długie ładowanie, które może zniechęcić niektórych użytkowników. Co więcej, ten rodzaj uniemożliwia uniknięcie wyświetlających się reklam, co często jest niezwykle nużące i utrudnia sprawne korzystanie ze strony. Na tego typu hostingu nie można również założyć skrzynki mailowej, co również jest jego wadą.

Hosting współdzielony

Do rodzajów hostingów, z jakich można skorzystać, zalicza się również tzw. hosting współdzielony. Ten typ hostingu niesie za sobą niewielkie koszty, a korzystanie z niego polega na dzieleniu miejsca na mocnym serwerze z innymi. Polega to na wykupieniu serwera oraz stawianiu na nim wielu witryn klientów. W wyniku tego jest to dla firmy opłacalna inwestycja pod względem finansowym, jednak podobnie jak wcześniejszy rodzaj niesie za sobą również szereg ograniczeń. Po pierwsze dana firma prócz pojemności, nie posiada zarezerwowanych dla siebie prywatnych zasobów. Wiąże się to z dzieleniem zarówno pamięci RAM, jak i wydajności CPU, co sprawia, że w momencie, w którym jedna strona wyróżnia się dużym ruchem, na drugiej w efekcie dzielenia się jest on ograniczony. Co więcej, w wyniku dzielenia baz danych oraz plików z innymi, zwiększa się ryzyko zainfekowania witryny przez niebezpiecznego wirusa.

Hosting VPS

Podobnie jak hosting współdzielony ten rodzaj umożliwia korzystanie z niego za pomocą dzielenia z innymi. Jednak podstawowa różnica polega na tym, że użytkownik posiada osoby zasoby konkretnej ilości pamięci RAM, a także pojemności na dysku oraz wydajności CPU. Pozwala to na brak działania poszczególnych stron na szybkość innych, co jest niezaprzeczalną zaletą wyboru tego typu hostingu. Znacząco zwiększa to bezpieczeństwo korzystania oraz poprawia wydajność. Warto również pamiętać, że ten rodzaj wymaga wiedzy z zakresu zarządzania serwerami oraz zainwestowania większej kwoty w przypadku dużych, oraz wymagających stron firmowych.

Serwer dedykowany

Ostatnim rodzajem hostingów jest serwer dedykowany, który zapewnia swoim użytkownikom największy poziom bezpieczeństwa oraz zaawansowaną kontrolę nad stworzoną stroną. Jednak jego użytkowanie oraz obsługa również wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania serwerami. Natomiast do niezaprzeczalnych zalet tego typu rozwiązania można zaliczyć posiadanie samodzielnego serwera, niebywałą wydajność, wyjątkowe bezpieczeństwo czy pełną możliwość administracji oraz optymalizacji.

Rodzaje hostingów – podsumowanie

Istnieje kilka rodzajów hostingów, wśród których warto wybrać zarówno ten najlepszy pod względem budżetowym, jak i wydajności oraz bezpieczeństwa. Każdy z przedstawionych powyżej typów niesie za sobą nie tylko szereg zalet, ale również wad, o których należy wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wszystkie wymienione elementy są niezwykle ważne, dlatego warto zastanowić się, co z czasem przyniesie wymierne korzyści. Warto również zajrzeć na stronę znajdującą się pod linkiem https://hostinghouse.pl/, na której można wykupić swój dobry oraz tani hosting.

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...