Jakie przyzwyczajenia mają ludzie sukcesu? (infografika)

Redakcja PR - 10.02.2017
48

Codzienne nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces (infografika)

Jakie przyzwyczajenia mają Mark Zuckerber, Elon Musk, Warren Buffet czy Bill Gates? Infografika przygotowana przez NowSourcing prezentuje nawyki ludzi sukcesu.

Autorzy infografiki wyróżnili cztery nawyki ludzi sukcesu. Pierwszym z nich jest posiadanie harmonogramu dnia i działanie zgodnie z wyznaczonym planem. Benjamin Franklin miał ściśle określoną listę zadań na dany dzień i codziennie w konkretnych godzinach wykonywał poszczególne czynności.

Elon Musk musi dzielić swój czas pracy na dwie firmy: SpaceX i Tesla. Aby było mu łatwiej to zorganizować, w poniedziałki i czwartki zajmuje się SpaceX, we wtorki i środy Teslą, a w piątki pracuje w obu firmach. Jego dzień pracy podzielony jest natomiast na 5-minutowe bloki.

Z kolei sztywną zasadą, której trzyma się Mark Zuckerberg, jest ograniczanie do absolutnego minimum liczby podejmowanych decyzji w ciągu dnia. Dlatego też np. Zuckerberg codziennie nosi taki sam T-shirt, spodnie i bluzę.

Drugi nawyk, jaki ma wielu ludzi, którzy odnieśli sukces, to czytanie. Oprah Winhrey uważa, że książki dają jej wolność. Warren Buffet 80% swojego dnia poświęca na czytanie, a Bill Gates czyta 50 książek rocznie.

Aktywność fizyczna to trzeci z nawyków, jaki ma część przedsiębiorców, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia. Ćwiczenia nie tylko dobrze wpływają na organizm, ale także pobudzają kreatywność i zwiększają produktywność. Np. Richard Branson wstaje o 5 rano, tylko po to, żeby uprawiać kitesurfing, pływać lub grać w tenisa.

Ostatni z nawyków, który wymieniają twórcy infografiki to odpowiednie nastawienie, sposób myślenia. “Jestem przekonany, że tym co odróżnia połowę ludzi sukcesu od tych, którym się nie udało, jest czysty upór” powiedział kiedyś Steve Jobs.

Więcej informacji o zwyczajach znanych osób, które odniosły sukces znajdziecie na poniższej infografice.
The Habits of Highly Successful Entrepreneurs [Infographic]
Source: Habits of Highly Successful Entrpreneurs

Zobacz też:

#before9am, czyli co robimy przed 9 rano?

Comments

comments

48
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...