Jak zostać królem contentu? Weź udział w warsztatach IAB

Redakcja PR - 10.08.2017
183

Jak zostać królem contentu? Weź udział w warsztatach IAB

„Do Content  Marketing like a king”  to tytuł kolejnych warsztatów organizowanych w ramach IAB HowTo – cyklu wydarzeń poświęconych zagadnieniom marketingu online. Trwają właśnie zapisy na wydarzenie, w którym wezmą udział przedstawiciele marketerów, agencji reklamowych, agencji interaktywnych i domów mediowych.

Już 5 września br. w Warszawie podczas całodziennej konferencji IAB Polska zostaną przedstawione najlepsze praktyki i rekomendacje dotyczące marketingu treści. Wydarzenie jest organizowane w ramach IAB HowTo – cyklu wydarzeń inicjowanych przez członków grup roboczych działających przy IAB Polska. Ich ideą jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, prezentacja najnowszych i najlepszych digitalowych praktyk przez ekspertów, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami z zakresu reklamy internetowej. Tym razem będą to przedstawiciele Grupy Roboczej Content Marketing i Reklama Natywna.

Postanowiliśmy zorganizować spotkanie branży związane z content marketingiem, by pokazać wielowątkową perspektywę tych działań. Odgrywają one coraz istotniejszą rolę i angażują coraz większe budżety marketerów. Podczas warsztatów skupimy się na wymiarze praktycznym i prezentacji konkretnych case studies

– komentuje Maja Biniewicz, szefowa Grupy Roboczej Content Marketing i Reklama Natywna, dyrektor strategiczny ds. handlowych w Grupie ZPR Media.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane kluczowe z punktu widzenia marketerów zagadnienia dotyczące content marketingu, w tym jak organizować działania, kiedy szkolić zespół i zatrudniać specjalistów, a kiedy zdecydować się na współpracę z agencją. W programie wydarzenia znajdzie się 10 wystąpień dotyczących tworzenia i realizacji strategii marketingowej z perspektywy firmy, agencji i wydawcy, budowania person czy sztuki dostosowania prezentowanych historii do odbiorców. Omówione będą także narzędzia, które ułatwiają przygotowanie treści. Uczestnicy dowiedzą się też, jak pogodzić działania content marketingowe z wymaganiami SEO, wykorzystać potęgę wideo oraz efektywnie działać na Facebooku i YouTubie. Dopełnieniem będą prezentacje dotyczące aspektów prawnych content marketingu i reklamy natywnej.

Żyjemy w społeczeństwie obrazkowym, w którym produkty i usługi kupuje się oczami. We współczesnych reklamach nie ma już „Marioli okocim spojrzeniu”. Nie opowiadamy też, że „teraz mi to Lottto” i „takie rzeczy tylko w Erze”. Czy dziś sam visual wystarczy, by zbudować zamierzoną aluzję lub pozytywne skojarzenia z marką? Czy dobry motion designer może zastąpić copywritera? Moim zdaniem nie. I opowiem dlaczego

– komentuje Sławek Skowerski, copywriter w agencji GoldenSubmarine, jeden z prelegentów IAB HowTo.

Wśród innych ekspertów branży, którzy wezmą aktywny udział w warsztatach znajdą się przedstawiciele zarówno agencji, jak i wydawców. Będą to m.in.: Ula Radzińska – prezes zarządu Aude, Ania Gumkowska – dyrektor biznesu lifestyle i wideo Gazeta.pl, Krystian Botko – CEO Talent Media, Łukasz Ciechanek – dyrektor ds. rozwoju w Netsprint, Gosia Kopalak – specjalista ds. Content Marketingu i Native w Media Impact Polska, Paulina Rodak – Audio Video Manager w Independent Digital.

Uczestnictwo w warsztatach jest płatne – opłata wynosi 270 zł netto, a dla posiadaczy certyfikatu DIMAQ 170 zł. Wydarzenie jest  objęte akredytacją DIMAQ. Oznacza to, że uczestnicząc w IAB HowTo, posiadacze certyfikatu otrzymują 20 punktów recertyfikacyjnych.

Więcej informacji: https://iab.org.pl/howto/

Comments

comments

183
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...