Jak zorganizować pracę zdalną – porady od ekspertów Credit Agricole

Informacja Prasowa - 20.03.2020
206

Jak zorganizować pracę zdalną – porady od ekspertów Credit Agricole

W obecnej sytuacji wielu pracodawców zdecydowało się na wdrożenie pracy zdalnej. Dla wielu osób home office to już rutyna, jednak dla niektórych coś nowego, co wymaga dostosowania się do zupełnie nowego rytmu życia. Eksperci Credit Agricole wskazują kilka zasad, które pomogą jak najlepiej zorganizować pracę w domu.

Po pierwsze, planuj każdy dzień, jeśli chcesz być w pełni efektywny. Niemniej ważne jest, aby wydzielić swoje miejsce pracy w domu.Warto oddzielić strefę pracy od przestrzeni do wypoczynku. Omów z domownikami, w tym z dziećmi, swoją nową strefę pracy, nowy porządek dnia i ustal zasady.

Bądź w kontakcie z współpracownikamii zaczynaj pracę o taj samej godzinie, co i twój zespół. Ustal wspólny plan działań– najlepiej jest uzgodnić konkretne zadania i umówić się kto je robi i na kiedy. Bądź liderem– ustal sposób przekazywania zadań i raportowania. Uczestnicz w codziennych podsumowaniach via e-mail, skype, telefon i regularnie wracaj z informacją zwrotną. Niemniej ważnie jest, by upewnić się, że sytuacja zdrowotna i rodzinna pracowników jest stabilna.

Pilnuj czasu na regenerację. Najlepiej zaplanować sobie krótkie przerwy co godzinę. Śledź swój czas pracy, aby nie wpadać ze skrajności w skrajność.

Codziennie podsumuj efekty swojej pracy, ta praktyka pomoże Ci być bardziej produktywnym w pracy.

Grafika: Credit Agricole.

Comments

comments

206
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...